360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Két fehérvárit is elismertek a Magyar Karate Szakszövetség díjátadóján

Január 15.-én Budapesten, a Stefánia Palotában tartotta a Magyar Karate Szakszövetség évértékelő-évadnyitóját, melyen a 2015-ben kiemelkedő eredményeket elért versenyzők díjazására is sor került. Az eseményt dr. Simicskó István honvédelmi miniszter nyitotta meg, aki beszédében kiemelte a küzdősportok, ezen belül a karate fontosságát az ifjúság nevelése és a honvédelem terén.

Évértékelőjében dr. Mészáros János, a Szakszövetség elnöke - aki egyben a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke is – kifejtette, minden esély meg van rá, hogy a karate bekerüljön a 2020-as tokiói olimpia programjába. Úgy fogalmazott, hogy ebben az esetben a magyar sportolók reális éremesélyekkel léphetnének tatamira, tovább növelve hazánk elismertségét a sport terén. Derűlátását arra alapozza, hogy 2015-ben - amelyet Magyarországon a karate évének hirdettek meg - a legkiválóbb magyar versenyzők számos érmet szereztek az európai- és világversenyeken. A rendezvényen e sportolók díjazására is sor került.

Köztük volt az IFK Magyar Kyokushin Szervezet két legeredményesebb fiatal versenyzője, Dezső Kata és Kreitl Kitti is. Mindketten rendkívül eredményes évet tudhatnak maguk mögött. Több kisebb verseny megnyerése mellett ez évben Kata világbajnoki 3. helyezést, Magyar bajnoki 2. helyezést és Diákolimpiai bajnoki címet, míg Kitti világbajnoki 2. helyezést, Belga bajnoki és Diákolimpiai bajnoki címet szerzett ifjúsági korcsoportban.