28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 01. 16. 20:50  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archív)
    Amikor nem megy a dobás - kikapott az Alba Fehérvár

Megkezdődött a kosárlabda-bajnokság alapszakaszának második köre. Az Alba Fehérvár a ZTE vendége volt, és visszavágásra készült, hiszen a zalaiak ősszel nyertek Fehérváron. Nagyon rosszul kezdtek, sok pontot kaptak az első negyedben Spurlockék. Később sikerült felzárkózni és fordítani, de a meccs végén ismét képtelenek voltak betalálni, és rossz dobószázalékkal kikaptak.

Amíg az őszi meccsen az Albának, ezúttal a Zalaegerszegnek kellett nélkülöznie kulcsembereit. Kinney és Gáspár sem játszhatott a hazaiaknál, akik így három légióssal álltak fel. Közülök Govens szerezte a meccs első pontjait, amit hazai tripla követett, miközben az Alba sorra rontotta el dobásait. Velkey hármasával három és fél perc után már 10-0-ra vezetett a Zete, a rémálomszerű kezdést időkéréssel próbálta helyrezökkenteni Dzunics Braniszlav. Hiába, de legalább Mohácsi triplája után Myles végre megfszerezte az Alba első kosarát - az ötödik percben... A zalai zóna ellen nagyon nem ment és védekezésben is puha volt az Alba. Pearsont, Simont, Csorvásit, Markovicsot is beküldte Dzunics, közben a Zete még nem cserélt. Ez sem számított, meggyőző fölénnyel nyerte az első negyedet a Zalaegerszeg.

A Szeged ellen tizennégy triplát hajító Alba első hármasát Markovics szerezte, de előtte a második negyedben is kimaradt pár kísérlet. Nem nagyon javult az összkép, rengeteget hibázott támadásban a Fehérvár, így hiába rontottak a hazaiak is sok dobást,  felzárkózni nem sikerült.33-22-nél hosszú percekre befagyott az állás, Spurlock olvasztotta fel első pontjaival. A hazaiak centerére, Pantelicsre fújt fault és technikai forrósította a csarnok hangulatát, Myles pedig a büntetőket egy triplával megfejelve végre látótávolságba juttatta csapatát. Simon igazi vezérré lépett elő, dupláival kettőre csökkent a különbség, miközben most az Alba zónázott és a Zete bizonytalankodott. Lett volna esély eltüntetni, nem sikerült, de így is egyértelműen magához tért és teljesen nyílttá tette a meccset a második negyedben az ellenfélnek csak hét pontot engedélyező Dzunics-csapat.
    Az első félidőben a bajnokság pontlistáján is előkelő helyen álló Lóránt, Spurlock duó összesen két pontig jutott, az Alba pedig, bár előzőleg többször ötven fölé ennyi idő alatt, ezúttal csak harmincháromig. A harmadik negyed elején ismét ott voltak Lóránték a pályán és épp a magyar center egyenlített büntetőkből. Spurlock pedig triplát vágott, amivel először vezetett az Alba. A változatosság kedvéért Chery is első kosarát szerezte, de főleg védekezésével szorongatta a zalaiakat a vendégcsapat. Pantelics tartotta a lelket a hazaiakban, közben Lóránt és Myles is megkapta harmadik személyijét. Mohácsi harmadik triplájával ismét a Zete vezetett. Többet rotált Dzunics, fáradtak a zalaiak, de nem adtak olcsó esélyt. És tripláikba kapaszkodva ragaszkodtak előnyükhöz.

Spurlock-zsákolás és kivédekezett ZTE-támadások után Csorvási támadólepattanói is cincálták a hazaiak idegeit. Olyannyira, hogy Bencze Tamás vezetőedző ellen technikait ítéltek. Csak éppen rosszul dobta a büntetőket és a triplákat is az Alba... Chery szép tempóival így is újra meglett a vezetés, sőt, ő végre kintről is betalált. Govens válaszolt, elérve huszadik pontját, de az utolsó öt percre egypontos előnnyel fordult az Alba. Utolsó erőtartalékait mozgósította a Zalaegerszeg, Velkey triplájával 2:20-szal a vége előtt ismét egyenlő lett. És Govens is jól célzott távolról, vagyis a véghajrában már a fehérváriaknak kellett kapaszkodniuk. Myles betörését azonban blokkolták, majd Spurlock eladott egy kivédekezett támadásból megszerzett labdát... Még mindig maradt esély, de újabb Spurlock-tripla jött le, a Zete pedig büntetőzhetett. Fél perce maradt a fehérváriaknak, de csak rossz triplákig jutottak, és összességében nagyon gyenge, 36%-os mezőnymutatóval zártak. Ez nem lehetett elég egy idegenbeli sikerhez, a meccs elején és végén tapasztalt tanácstalanság a bajnoki pontokba került.

Zalakerámia-ZTE - TLI-Alba Fehérvár 75-68 (28-15, 7-18, 19-19, 21-16)
    Alba: Chery 14/6, Supola, Myles 10/3, Spurlock 13/3, Lóránt 8. Csere: Pearson 6, Simon 10, Markovics 5/3, Csorvási 2.