30
31

Sport hírek  -  2016. 01. 09. 21:23  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László
    Az első negyedben megsorozta, végül kiütötte a Szegedet az Alba

Fantasztikusan kezdte 2016-os első meccsét a TLI-Alba Fehérvár: Cheryék egy negyed alatt hét triplát dobtak, és már ekkor eldöntötték a Szeged elleni találkozót. Szünetig folytatódott az első osztályú ponttermelés, a látványra is figyelt az Alba. Sok kiváló egyéni teljesítmény jellemezte a továbbiakban is a fehérvriak játékát, száz pont fölé jutottak és kiütéssel nyertek.
    Kenny Chery beállította szezoncsúcsát, 22 pontot dobott, emellett kiosztott 3 gólpasszt is a társaknak
    Az Alba Fehérvár minden ellenfele úgy készül, hogy lehetőleg a gyors indításokban és a tripladobásokban kell megakadályozni Dzunics Braniszlav csapatát. Ez volt a Szeged terve is, ehhez képest a legelső pillanattól nagy iramot diktálva szinte szétlőtte gyűrűjket az Alba. Anthoy Myles adta meg az alaphangot tripláival, csatlakozott hozzá Kenny Chery, aki amikor nem dobottt, gólpasszal szolgálta ki a (változatosság kedvéért) szintén hármasokat szóró társakat. Az első negyedben hét fehérvári tripla esett be, miközben a szegedeik mesterlövésze, Andrija Csirics alig látta a gyűrűt. A második negyedben ugyan volt, hogy közelebb zárkózott a Szedeák, de akkor meg Tristan Spurlock csinált egyszemélyes showt, alley-oop zsákolással, és persze triplákkal... Forgatta csapatát Dzunics, és mindenki, aki pályára lépett, hozzátett valamit a remek első félidőhöz.
    Akkor sem jön zavarba, ha labdát kell vezetni: Tristan Spurock ismét sokoldalú játékkal emelkedett ki
    A másodikban már jobban tartotta a lépést a Szeged, amelyben Molnár András rendre jól futott be az alapvonalon, Branko Jereminov pedig osztogatta az asszisztokat. Amkor kellett, persze tudott válaszolni az Alba, Ryan Pearson például pozíciós harcból, majd labdaszerzésből, zsákolásokkal hízlalta az előnyt. Nem volt kérdés az utolsó negyed előtt, hogy meglesz a száz pont, amit stílszerűen triplából ért el Spurlock. Az ő teljesítményét még a sok jó közül is ki lehet emelni, hiszen 20 ponttal, 8 lepattanóval és 5 gólpasszal használta ki 28 játékpercét. A hármasokat brutális hatékonysággal, 61 százalékkal értékesítette a Fehérvár, márpedig ha így dobnak Mylesék, kevés csapat tudja megállítani őket. Az év első meccse tehát látványos, fölényes győzelmet hozott, ami jó bevezető lehet a következő, sokkal nehezebb feladatokhoz. Jövő héten Zalaegerszegen lép pályára az Alba, ahol a nyitányon elszenvedett hazai vereségért szeretne visszavágni.

TLI-Alba Fehérvár - Natirtex-SZTE-Szedeák 107-74 (33-17, 25-19, 26-24, 23-14)
    Alba: Chery 22/12, Supola 6/6, Myles 13/9, Spurlock 20/12, Lóránt 11. Csere: Markovics 9/3, Pearson 15, Simon 2, Csorvási 7, Filipovics 2.