Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 01. 09. 19:33  -  Kaiser Tamás
    Kézilabda: hozta a kötelezőt a Fehérvár a Budaörs ellen

Az év első hazai meccsén a női kézilabda bajnokság sereghajtója, a jelenleg pont nélkül álló Budaörs vendégeskedett a Köfém Sportcsarnokban. Az ősszel, idegenben a Fehérvár nagyon simán győzött, és ezúttal is a Bakó Botond vezette csapat volt az esélyes, végül pedig, ha nem is akkora fölénnyel, de az FKC nyert, és begyűjtötte a két bajnoki pontot.

A Fehérvár KC – Budaörs találkozó előtt köszöntötték november hónap legjobbját, Biljana Bandeliert, akinek sajnos nem ezért marad emlékezetes a meccs. A szerb átlövő sajnos még az első félidőben megsérült, a bokáját rántotta meg, így hamar az öltözőbe kényszerült, a hétvége folyamán pedig orvosi vizsgálatok várna rá. A meccs eleje jól indult hazai szempontból, hiszen öt perc után 4-1-re vezettek Tápaiék. Ezután viszont mintha kicsit belealudt volna a mérkőzésbe a Fehérvár, sok hiba csúszott a támadásba, aminek az eredménye hatpercnyi gólképtelenség lett. Igaz, a budaörsiek ezalatt csak egyszer tudták bevenni Sipeki Flóra kapuját. A gólcsendet Májer Krisztina törte meg, hamar jött a válasz Földes Katától, és Ivanics Dórától, negyedóra elteltével 5-4 volt az állás, Bakó Botond időt is kért. Aminek egy 6-2-es roham lett az eredménye, de félidő hajrájára megint szorosabb lett az állás, Szamoránsky Anikó zsinórban szerzett három góljával kettőre jött fel Mihály Attila együttese. A szünet előtt azonban még jött Májer, és Kazai góljai, 13-9-es hazai előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A második félidő elején jó öt percet kellett várni az első gólra, ezt a budaörsi Szabó Anikó szerezte, de Herr Anita két góllal felelt. Az átlövő egyébiránt remek formában kezdte a 2016-os évet, hiszen a Budaörs ellen, csakúgy, mint Győrben hétszer volt eredményes, ami azt jelenti, hogy két meccsen már feleannyi gólt szerzett, mint ősszel tizenegyen. A játékrész felére elfáradt a Budaörs, az FKC pedig egy 7-2-es periódussal tulajdonképpen a hajrára lezárta a mérkőzést. Bakó Botond együttese, ha nem is jó játékkal, de végül 28-21-re győzött, és két pontot gyűjtött az eddigi kilenc mellé. Ennek köszönhetően pedig kézzelfogható közelségbe került a hatodik hely, hiszen a jelenleg ott tanyázó Debrecennek 12 pontja van, így az eredmények kedvező alakulásával, és egy Mosonmagyaróvár elleni sikerrel a Fehérvár előzhet majd csütörtökön…

Fehérvár KC – Budaörs 28-21 (13-9)
    Fehérvár: Sipeki, Herr O. - Májer 2, Rideg, Tanabe 2, Csáki 2, Hajduch, Ishitate 1, Bandelier 1, Tápai 6(4), Herr A 7(1), Mayer 5, Kazai 1, Emberovics 1.