30
31

Sport hírek  -  2016. 01. 03. 19:36  -  Kaiser Tamás A cikk VIDEÓT tartalmaz
    Kézilabda: Nyolc góllal kapott ki a Fehérvár Győrben

A Fehérvár KC Győrben kezdte 2016-ot, ott ahol nagyon régen nem nyert magyar csapat a Fradit leszámítva. Az FKC is a tisztes helytállás céljával utazott a kétszeres BL-győztes otthonába. Ez összességében sikerült is, hiszen sokáig jól tartotta magát Bakó Botond együttese, több jó periódust is bemutatva végül nyolc góllal kapott ki Győrben.

A 2016-os esztendő első bajnoki meccsén a Fehérvár KC Győrben vendégeskedett, nem kecsegtetett tehát pontszerzéssel a találkozó. A meccs első gólját Biljana Bandelier dobta, majd erre válaszolt Groot és Knedlikova, de Bandelier egyenlített, és tulajdonképpen a 12. percig így, fej-fej mellett haladt a két gárda. Ekkor azonban megrázta magát az ETO, és hat perc alatt ötször talált be Herr Orsolya kapujába. Bakó Botond időt kért, és cserélt is, aminek köszönhetően a játékrész utolsó 12 perce megint döntetlen lett. 15-10-es győri vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

A második félidőt sem kezdte rosszul a Fehérvár KC, és Ishitate vezetésével, illetve egy 3-0-val háromgólosra csökkentette hátrányát a csapat a 36. percre. Ezt követően állandósulni látszott a három-öt gólos differencia. A hajrát azonban sokkal jobban bírta a Győr, a fehérváriak kicsit elfáradtak, és az ETO remek befejezéseinek is köszönhetően tovább növelte előnyét, és végül nyolc góllal, 32-24-re győzött. A Fehérvárnak több jó periódusa is volt, ráadásul Herr Anita és Biljana Bandelier is egyaránt hét gólig jutott, ami a bajnokság további meccsei szempontjából mindenképpen biztató. Az FKC január 9-én a Budaörs együttesét fogadja.

Győri Audi ETO KC – Fehérvár KC 32-24 (15-10)
    Fehérvár: Herr O., Sipeki – Májer 1, Tanabe, Csáki, Hajduch 1, Ishitate 2, Bandelier 7, Tápai 2(1), Herr A. 7(3), Mayer 3, Kazai 1, Emberovics.