28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 12. 26. 19:48  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Nagy karácsonyi győzelem, listavezetőt vert a Volán

Karácsonyi csemegeként a listavezető Linz vendégjátékát kapták a fehérvári hokiszurkolók. És egy remek győzelmet ellene, mert az első és harmadik harmadban remeklő Volán négyet ütött, miközben Rajna Miklóssal az élen remekül védekezett. Tovább folytatja harcát a legjobb hatért a Fehérvár!

Nem foglalkozott a két csapat közti (nem a mieink javára szóló) több mint húszpontos különbséggel a Volán, alaposan nekiesett az EBEL listavezetőjének. A szezon leggyorsabb fehérvári góljára egy percet sem kellett várni, 0:44-nél Kóger átpasszírozta a korongot Ouzason. Fergeteges volt a hangulat, a házigazda pedig tovább szárnyalt! Wehrs a 8. percben egy remek akció végén megduplázta az előnyt, csapata pedig többet lőtt kapura, mint az idény eddigi (egyik) legjobb együttese. Persze lehetett sejteni, a Linz nem törődik bele, hogy a karácsonyi menü részeként "tálalják fel" Fehérváron...
    Ennek megfelelően a folytatásban jöttek is előre Hofferék, de a második harmad sokáig nem hozott igazi helyzetet. és nem volt rosszabb a Volán. Kár, hogy két emberelőnyt is veszni hagyott. De volt, hogy egyenlő létszám mellett is teljesen beszorította a Linzet, Ouzasnak is kellett védenie - mégis a vendégek ütöttek gólt. Igaz, a Rajnáról felpattanó korongot kapura továbbító Dorion lövése után mintha a kislesen álló Lattendresse rúgta volna be a pakkot, de videózás után megadták a szépítő gólt. Ekkor már ugyan a Linz lőtt többször kapura, de még a gól után is volt ziccere a Volánnak, sajnos Nagy Gergő kihagyta.
    A harmadik harmad elején is akadt mindkét kapusnak dolga, bár a védelmek stabilan álltak a lábukon. Bodo vihette Ouzasra a korongot, de hibázott, a másik oldalon Rajnát egyszer a kapuvas is kisegítette. Keményedett a harc, Lattendresse még a magyar kapus fejvédőjét is lesodorta egy ütközésnél. Méltó választ adott a Volán: az 52. percben Francis indult meg a bal oldalon a palánk mellől, és hajszálpontosan lőtte ki a bal alsó sarkot. Palin megpróbálta ezt lemásolni, de Rajna nagyszerűen védett. Két perccel a vége előtt vitte le kapusát a Linz, és rá is fizetett: Bodo a felezővonaltól csúsztatott az üres kapuba. Nagyszerű győzelemmel kedveskedett szurkolóinak karácsony második napján a Fehérvár!

Fehérvár AV19 - EHC Black Wings Linz 4-1 (2-0, 0-1, 2-0)
    Gl.: Kóger, Wehrs, Francis, Bodo, illetve Lattendresse.