28
29
30
31

Sport hírek  -  2015. 12. 19. 20:00  -  Somos Zoltán, fotó: Kiss László (archiv)
    Pearson vezérletével győztes évzárót tartott az Alba Fehérvár

Utolsó 2015-ös bajnokiját Nyíregyházán járszotta a TLI-Alba Fehérvár. Az előző heti kosárözön után ezúttal is jól dobott az első félidőben a Dzunics-csapat, főleg Pearson volt tarthatatlan. 56 pontot szerzett és simán vezetett két negyed után az Alba. Ezt követően már nem koncentráltak olyan jól a fehérváriak, de amikor kellett, betaláltak, és tízzel nyertek.

A Nyíregyháza 12. helyen állt a tabellán, csak háromszor győzött előzőleg, így mindenképpen az Alba számított esélyesnek. Arra peresze nem lehetett számítani, hogy a Falco ellen látott hatékonysággal dob ezúttal, idegenben is a fehérvári csapat, de az első félidőben megközelítették akkori mutatójukat Supoláék. Krsztanovics révén kezdetben a hazaiak tartottak előrébb, az Alba egy 7-0-s rohammal fordított az első negyed derekán, majd úgy is elhúzott, hogy ekkor még nem nagyon estek be a triplák. Aztán Pearson a második tíz perc elején e téren is megadta a jelet, de a palánk alatt is tarthatatlan volt az Alba amerikaija. Tizenegy pontot szerzett a negyed feléig, a csapat pedig tizenöttel is vezetett. Egyszer ugyan időt kellett kérnie Dzunics Braniszlavnak, de ezt követően megint jött Pearson, aki szünetig 18 pontig jutott, az Alba által szerzett 56 pedig újabb kiváló félidőt jelentett.
    A harmadik negyedet hat ponttal indította a Nyíregyháza, de mielőtt szoros lett volna, Chery is megérkezett és nyugtató duplákkal visszaállította a különbséget. Sitku Ernő csapata ráérzett a hármasokra, elsősorban ezekkel tudott faragni hátrányából. Miller vette hátára a Níregyházát, a hazaiak első öt perce a félidőben a korábbi Albát idézte, rengeteg kosarat szereztek... Két duplányira jött fel a Nyíregyháza, kellettek Myles triplái, majd Pearson újabb kosara. Nyolcpontos előnnyel kezdte a negyedik negyedet az Alba, de fontosabb volt, hogy támadásban eredményesebben, mint az előző szakaszt. Simon Balázs is kintről volt eredményes, a négyes poszton ellenállhatatlan Perason megelégedett a közelikkel. Pontgazdag meccs lett ez is, amelyen védekezésben nem remekelt a Fehérvár, de így is hozta a kötelezőt, győzelemmel zárva az évet.

Marso Nyíregyháza - TLI-Alba Fehérvár 87-97 (20-29, 21-27, 24-17, 22-24)
    Alba: Chery 13/3, Supola 7, Myles 17/12, Spurlock 15/9, Lóránt 14. Csere: Pearson 26/3, Simon 5/3, Csorvási, Markovics.