30
31

Sport hírek  -  2015. 10. 13. 21:34  -  Kaiser Tamás
    MOL Liga, EBEL: Súlyos sérülés és szétlövéses siker

A Fehérvár AV 19 mindkét csapatára újabb bajnoki mérkőzés várt kedden. A „kis” Volán meccse a MOL Ligában a hosszabbításban Devon Krogh sérülése miatt félbeszakadt, míg a „nagyok” az EBEL-ben a Klagenfurtot fogadták, és egy szétlövéses találkozón győzött, egymás után másodszor.

Újpesten vendégszerepelt a MOL Ligában Tyler Dietrich csapata kedden este. A mérkőzés a rendes játékidőben 2-2-re végződött, a fehérvári gólokat Bodo és Krogh szerezték. A hosszabbításban azonban Devon Krogh súlyos sérülést szenvedett, a nyakát egy korcsolya éle vágta meg, mentővel kórházba szállították. "Védőnk nyakát egy korcsolya éle vágta meg, szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem a fő artéria sérült. Hátvédünk nyomókötést kapott és mentővel azonnal a Honvéd kórházba szállították, ahol jelenleg is kezelik" – mondta Énekes Lajos, a csapat edzője a Fehérvár AV 19 hivatalos honlapjának. Tyler Dietrich pedig elmondta, hogy Krogh végig magánál volt a mentőautóban, majd pedig CT-vizsgálatra vitték.

A Rob Pallin vezette EBEL-alakulat az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban a rekordbajnok Klagenfurtot fogadta, és ismét a egy kevésgólos meccset játszottak a Fehérvári Ördögök. Szirányi góljával már a negyedik percben megszerezte a vezetést a Volán, és sokáig 1-0 is állt az eredményjelzőn. Kilenc perccel a vége előtt azonban egalizáltak a vendégek, Ganahl passzát Lundmark váltotta gólra. Az eredmény pedig a harmadik harmad végét jelző dudaszóig már nem változott, így jöhetett a hosszabbítás. Ahol előbb négy a négy ellen, majd az új szabályok szerint a negyedik perctől már csak három-három játékos volt a jégen, így a maradék három percben igazán látványos hokit láthattak a drukkerek, de gólt nem. A szétlövésben pedig előbb Kovács hibázott, majd Lundmark is. A második párban Sarauer gólt lőtt, ezután pedig Rajna fogta Walker lövését. Francis volt a Fehérvár harmadik büntetőzője, és ezzel nyerő embere, mert a légiós nem hibázott, a Volán pedig ezzel nyert, zsinórban másodszor!

Fehérvár AV 19 – Klagenfurt 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0)
    Gólszerzők: Szirányi, illetve Lundmark.