2024. Július 20. Illés, Margaréta
   Eseménynaptár
2024 Július
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
      Gazdaság  -  2012. 03. 28.
    Az erős gazdaságért - megalakult a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum
     Szerdán kora délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum. Az újonnan létrejött szervezet célja, hogy intézményes keretet biztosítson a város vezetése és a város gazdasági életének szereplői – a munkaadók és munkavállalók – közötti információáramlásnak, a szociális partnerek konzultációjának, elősegítve a megfelelő gazdasági környezet megőrzését, erősítve ezzel a város versenyképességét és gazdasági sikerességét.
     Az elnökséget dr. Cser-Palkovics András polgármester, az alelnöki posztot a munkavállalói érdekképviseletek részéről Tóth Jánosné, a munkáltatói érdekképviseletek részéről Tóth István vállalta. Az első ülés feladatai közé tartozott az elnökségi tagok megválasztása, az SzMSz elfogadása. A találkozón Székesfehérvár és környéke aktuális munkaügyi helyzetével is foglalkoztak, melyről Tóthné dr. Szeiler Judit az FMKMK igazgatóhelyettese tartott előadást. A fórumon részt vett Vargha Tamás, a Megyei Közgyűlés elnöke, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, Brájer Éva és Róth Péter alpolgármesterek is.
     
     Szerdán kora délután tartotta alakuló ülését a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése 2011. november 30-i ülésén megtárgyalta és elfogadta a Székesfehérvári Érdekegyeztető Fórum megalakulására tett javaslatot. A Közgyűlés a helyi munkavállalók és munkáltatók delegáltjainak közreműködésével hívta életre a SZÉF-et, melynek célja az Önkormányzat, a munkavállalók és a munkáltatók érdekeinek, törekvéseinek feltárása, egyeztetése, a konfliktusok megelőzése, rendezése, az információcsere, javaslatok, alternatívák vizsgálata.
     
     A szakszervezeti kezdeményezés alapján, az Önkormányzat koordinálásával megalakuló szervezet 17 taggal kezdte meg működését. A háromoldalú konzultációs fórum soraiban a városvezetés mellett a munkaadói és a munkáltatói oldal is képviselteti magát.
     
     Az alakuló ülésen az elnök köszöntője után sor került a tagok bemutatkozására, majd a Szervezeti és Működési Szabályzat elfogadására, ezután megválasztották az alelnököket. A Közgyűlés a SZÉF elnökéként dr. Cser-Palkovics András polgármestert jelölte meg. Közös megegyezés alapján soros rendszerben töltik be a két alelnöki posztot. Ez év végéig a fórum alelnökének a munkavállalói érdekképviseletek részéről az Alba Regia Megyei Munkástanácsok Szövetségének elnökét, Tóth Jánosnét, a munkáltatói érdekképviseletek részéről a Stratégiai és Közszolgáltató Társaságok Országos Szövetsége (STRATOSZ) és a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara közös delegáltját, Tóth Istvánt választották.
     
     A SZÉF az első ülés alkalmával Székesfehérvár aktuális munkaügyi helyzetével is foglalkozott, a résztvevők Tóthné dr. Szeiler Judit, a Fejér Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központ igazgatóhelyettesének előadását hallgathatták meg a témában.
     
     A Székesfehérvári Kirendeltség és Szolgáltató Központ körzete a megye legnagyobb térsége, ide koncentrálódik az álláskeresők kétötöde. Tóthné dr. Szeiler Judit tájékoztatásából kiderült, hogy a Munkaügyi Központ Székesfehérvári Kirendeltségében nyilvántartott álláskeresők száma 2011 februárjához képest ez év februárjában 6,7%-kal kevesebb, 9.736 főt tett ki. Megyei szinten egy év alatt 6,1%-kal csökkent az álláskeresők száma.
     
     A felmérésekből kiderül, hogy legnehezebben a 25 év alattiak és az 50 év felettiek tudnak elhelyezkedni, továbbá munkaerőpiaci hátrányai adódnak az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezőknek és nehezebben kapnak újra munkát, akik gyermekgondozási időszak után próbálnak visszatérni a munkaerőpiacra. Többek között ezen célcsoportok elhelyezkedését segíti a TÁMOP 1.1.2. „A hátrányos helyzetűek foglalkoztathatóságának javítása (Decentralizált programok a konvergencia régiókban)” elnevezésű projekt, melynek részleteit szintén ismertette előadása során a FMKMK igazgatóhelyettese.

    Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

    Köszöntő

    Ügyintézés

    Városüzemeltetés
    Kérdőív a közösségi fejlesztésekhez

    Projektek
    rss