2024. Szeptember 14. Szeréna, Roxána
   Eseménynaptár
2024 Szeptember
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
     Kék hírek - 2008. 01. 23.
    Kétszeresére nőtt az influenzás betegek száma Fejér megyében
    Egy hét alatt csaknem duplájára nőtt az influenzás betegek száma Fejér megyében; a fertőzés az év harmadik hetében főként a fiatalabb korosztályt veszélyeztette. A figyelőjelentést küldő orvosok tájékoztatása szerint a legtöbb beteg a 15-24 éves korosztályból került ki, de már az óvodások, kisiskolások között is terjed a járvány. Székesfehérvár környéki általános iskolából is jeleztek 40 százalékos hiányzást.




    Arról, hogy a hiányzók magas száma miatt elrendelnek-e majd tanítási szünetet, a települési önkormányzat és az iskola közösen dönt majd.  A múlt heti jelentések szerint Fejér megyében a legerőteljesebben Dunaújvárosban nőtt, s három és félszeresére emelkedett az influenzások száma, de magas a szám Móron és környékén, valamint Székesfehérváron is. A járvány miatt Fejér megye valamennyi fekvőbetegeket ellátó gyógyintézményében szigorú látogatási tilalom van érvényben január 18-a óta.

    Mi az influenza?

     Az influenza heveny fertőző vírusos betegség, mely közvetlenül vagy a levegőben cseppek által közvetítve terjed, amikor pl. valaki köhög. Tünetei a következők: 1-2 napig tartó magas láz (39 fok felett) hidegrázással, ízületi fájdalom, izomfájdalmak, tüsszögés és köhögés. A teljes felépülés 14 napon belül várható.

    Mi a különbség az influenza és a megfázás között?

    Az emberek gyakran mondják, hogy „influenzás vagyok”, amikor éppen csak meg vannak fázva. Megfázás esetén is érezhetjük meglehetősen rosszul magunkat, és sok tünet hasonlít is az influenzáéhoz, azonban a kettő nem azonos. A megfázás általában lassabban alakul ki. Az influenzára jellemző, hogy nagyon gyorsan fejlődik ki. A magát teljesen jól érző személy is nagyon beteggé válhat mindössze néhány óra alatt. Nagyon lényeges különbség, hogy a megfázás nem veszélyes a betegre, míg az influenza súlyos szövődményekkel és betegségekkel járhat.

    Miért olyan veszélyes az influenza?

    Az influenza súlyos szövődményeket okozhat. A leggyakoribbak a tüdő- és hörgőgyulladás, középfülgyulladás, orrmelléküreg-gyulladás, de akár szívizomgyulladás, agyvelőgyulladás és agyhártyagyulladás is felléphet. Az influenza neurológiai és mentális szövődményeket, sőt még halált is okozhat. Becslések szerint a XX. században több mint 50 millió ember halt meg influenzában vagy annak szövődményeiben!

    Mikor támad az influenza?

    Az influenza az őszi-téli és a kora tavaszi időszakban támad. Egyre többen kapják meg azonban a betegséget már novemberben.

    Hogyan védekezzünk az influenza ellen?

     Az influenza elleni védekezés egyetlen hatásos módja a megelőző védőoltás beadása. Ellentétben azzal, ami a tévéreklámokban látható, a tünetek tablettákkal való kezelése nem elegendő. Egyetlen dolog, amit ezekkel el lehet érni az, hogy bizonyos tüneteket enyhítenek, amikor a betegség már kifejlődött. Ezzel szemben a védőoltás magát a betegséget előzi meg! Csak az oltás véd az influenza és szövődményei ellen.

    Mennyire hatékonyak az influenza elleni oltóanyagok?

    Vizsgálatok kimutatták, hogy az influenza elleni védőoltások hatékonysága 70-90% körüli. Ez azt jelenti, hogy a beoltottak 70-90%-a szerez teljes védettséget a betegség ellen, míg a fennmaradóknál nem alakul ki teljes védettség. A gyógyszerpiacon hozzáférhető vakcinák körülbelül azonos hatékonysággal rendelkeznek.

    Mikor adható be az influenza elleni védőoltás?

    Az oltást célszerű már akár szeptemberben beadni. Nincs időbeli határ. Feltételezhető, hogy egy egészséges személy a teljes immunitást 14 nap után eléri és ez optimális esetben 12 hónapon át fennmarad. A védettség minimális időtartama 6 hónap.

    (forrás: solvaypharma.hu)

    Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

    Köszöntő

    Ügyintézés

    Városüzemeltetés
    Kérdőív a közösségi fejlesztésekhez

    Projektek
    rss