2024. Július 29. Márta,Flóra
   Eseménynaptár
2024 Július
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  • Nincs esemény!

  • Városkártya

    Tourinform


       Webkamera

    FehérVár magazin

    2GO Fehérvár

    Vörösmarty Rádió

    A lejátszó Adobe Flash Player 10-et igényel.
    Innen letöltheted.


    360 Fehervar

    Látnivalók

    Tömegsport
     
     Gazdaság - 2005. 03. 09.
    Megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács

     Szerdán délután a Vállalkozói Központban megalakult a Székesfehérvári Innovációs Tanács(SZIT), aminek célja a város gazdaságfejlesztése 13 szervezet, köztük három főiskola közreműködésével. A tanács elnöke a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet igazgatója dr. Lőrincz Péter lett. Az alakuló ülésen Warvasovszky Tihamér polgármester a kutatás-fejlesztés, az oktatás és az ehhez kapcsolódó gazdasági fejlődést hangsúlyozta. A SZIT célja, hogy a közép- és kisvállalkozói réteget segítse információkkal és fejlesztési lehetőségekkel -válaszolta kérdésünkre Annus István a Vállalkozói Központ Közalapítvány vezetője. (Nézze meg a tanácsülésen készült képgalériát!)

     A Vállalkozói Központ Közalapítvány 2004. év végén elkészítette a Székesfehérvári Innovációs Tanács(SZIT) Megvalósíthatósági Tanulmányát. A Tanács kialakításának – de legfőképp a majd benne résztvevő szervezetek együttműködésének – terve hosszú évekre visszanyúló kezdeményezés. Ezen együttműködési lehetőség került pontosításra a tanulmányban, alapvetően 13 résztvevő székesfehérvári szervezet közreműködésével. A SZIT indulását követően aktív kapcsolatot alakít ki a tavaly alakult Közép Dunántúli Regionális Innovációs Tanáccsal és a január eleje óta működő KD-i Regionális Innovációs Ügynökséggel, miután a tanulmány készítője, a Vállalkozói központ Közalapítvány mindkét szervezetnek tevékeny tagja.

     A SZIT megalakítására 2005. március 9-én a Székesfehérvári Vállalkozói Központban kerül sor. Alapító tagok:
    · BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet
    · Fejér Megyei Agrárkamara
    · Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
    · Kodolányi János Főiskola
    · Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht.
    · Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Rt.
    · MTA Regionális Kutatások Központja
    · Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai Főiskolai Kar
    · Székesfehérvári Kistérség Fejlesztési Tanácsa
    · Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
    · Székesfehérvári Regionális Képző Központ
    · Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány
    · Vállalkozói Központ Közalapítvány

     A SZIT célja városunk gazdaságfejlesztése; a gazdasághoz kapcsolódó szociális és kulturális fejlesztések elősegítése; az innováció lehetőségeinek feltárása, alkalmazásának ösztönzése és térhódításának egyengetése; a kutatási, fejlesztési eredmények feltárása, közvetítése és integrálása; az innováció elemeinek publikálása, népszerűsítése; a kisvállalkozások részére innovációs szolgáltatások biztosítása. A célok megvalósítása érdekében a SZIT létrehoz egy Innovációs Szakértői Bizottságot, melynek döntés előkészítő, programalkotó, véleményező feladatként operatív tevékenységet végez.

     A nyilvánosság biztosítása érdekében Innovációs Fórum kialakítását tervezi, melynek aktív eleme az évente két alkalommal megrendezésre kerülő konferencia lesz.
    A SZIT működtetésére – számos célszerűségi tényezőt megvizsgálva – a Vállalkozói Központ Közalapítvány szervezete, annak technikai és személyi feltételei kínálják a legjobb lehetőséget. A SZIT nem önállóan gazdálkodó szervezet, az általa lebonyolított programok elszámolása a Vállalkozói Központ Közalapítvány, mint Ügyvivő Szervezet gazdálkodásán belül történik, a vonatkozó törvények figyelembe vételével.

     A SZIT az alapszabályban rögzítettek szerint munkaterv alapján dolgozik, munkáját rotációs elven működő elnökség irányítja, az Ügyvivő Szervezet folyamatos közreműködésével. Az első évben az elnöki tisztséget dr. Lőrincz Péter, a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézet igazgatója, az alelnöki tisztséget Sebestyén Csaba, a Közép-Pannon Regionális Fejlesztési Rt. vezérigazgatója látja el.

     A SZIT már az indulás évére több program lebonyolítását, illetőleg kialakítását kezdeményi, mint pl. a Városi Innovációs Alap létrehozásának kidolgozása, Városi Innovációs Díj, Innovációs témájú szakdolgozatok készítésének ösztönzése, Innovációs klaszter létrehozása, Innovációs konferenciák, munkaértekezletek, előadások szervezése. Fontos feladatának tekinti a Nemzeti Fejlesztési Terv 2007-2013 közötti időszakára történő felkészülést, ötletek, projektek generálásában, megalakításában való közreműködést, a pályázati rendszer kkv-s résztvevőinek aktív segítését, támogatását. A programok részletes kidolgozását az Innovációs Szakértői Bizottság kapja feladatául. Ennek, valamint a SZIT elindításának költségeit az első évben külső támogatásokból, közreműködői hozzájárulásokból, országos és önkormányzati bizottságok pályázataiból kívánja fedezni.


    Oldal küldése emailben    Oldal nyomtatása

    Köszöntő

    Ügyintézés

    Városüzemeltetés
    Kérdőív a közösségi fejlesztésekhez

    Projektek
    rss