30
31

Sport  -  2017. 02. 17. 20:50  -  Somos Zoltán, fotó: bb1.hu, Vágvölgyi Bálint
    A Körmend is kipipálva, jöhet a Szolnok elleni kupadöntő!

A negyeddöntőben egyaránt remeklő Alba Fehérvár és Körmend kupa-elődöntője hatalmas csatának indult, az első negyedben nem tudott elszakadni egymástól a két csapat. A másodikban egy ideig jobban állt a Körmend, de folyamatosan őrölte fel ellenfelét a nagyon koncentráltan játszó, nagy iramban kosarazó és több játékost forgató Alba. A fehérváriak kintről és a palánk alatt is veszélyesek voltak, az ellenfél addig tudott versenyben maradni, amíg beestek a kinti dobásai. A hajrában már fölényessé vált az Alba győzelme, jöhet a döntő a Szolnok ellen!
    Justin Edwards és Lóránt Péter ott folytatta, ahol a Zalaegerszeg ellen abbahagyta: az első napon a triplákat remekül dobó Alba két ásza bevágott egy-egy hármast. A Körmendet ismét rengeteg szurkoló biztatta, de ez nem ijesztette meg a fehérváriakat, akik jó védekezéssel nem engedték, hogy a vasiak remek képességű légiósai helyzetbe kerüljenek. Hamar időt is kért a Körmend edzője. Nem torpant meg az Alba, Taylor remek betörése után már tízzel vezetett, a bajnokságban Fehérváron is nyerni tudó piros-feketék a negyed feléig csak három pontot dobtak. Később azért megtalálták a távolságot, 19-8-as fehérvári vezetés után kétszer betaláltak kintről, jöhetett Dzunics Braniszlav időkérése. Letámadott a Körmend, de nemcsak ez szült kapkodást, mindkét palánk alatt voltak hibák is szép számmal. A nagy iramban jól jött, hogy több játékost forgathatott az Alba, Farr is kosárral nyitott. A negyed végére Csorvási tempójával már közel volt a Körmend.
    Smith triplájával nyitottak, majd egy közelivel már vezettek a pirosak, a fehérvári játékban ekkor nem sok ötlet volt. Farr középtávolija egy 10-0-ás körmendi roham végére tett pontot. Akadt feszültség a pályán, hatalmas intenzitással élték meg a meccset a felek. Petty higgadtsága ebben a helyzetben sokat ért a Körmendnek, a vasiakkal szemben az Alba inkább palánk alatti pontokkal tudott eredményes lenni. A nagy rohanásban a második negyed második felétől inkább a Körmend rontott, Markovics duplájával visszavette vezetést az Alba. Remek hangulat volt a csarnokban, a nézőtéri túlerő a Körmend, a jobb kedv viszont a Fehérvár oldalán volt a félidő hajrájában, mert Lóránt kosaraival az Alba mehetett előnnyel szünetre.
    Parish Petty egymaga vitte hátán pontszerzésben a csapatát, a harmadik negyedet is két hármassal nyitotta. A körmendiek történelmileg legerősebb fegyvere, a tripla nagyon ült ekkor, Ferencz is beemelt egyet, még szerencse, hogy Edwards is jól célzott. Szinte csak a távoli dobásokkal próbálkoztak a piros-feketék, amikor közelebb mentek, kevesebb sanszuk maradt. Az Alba is hozta, amit igazán tud, gyorsan játszott, a kettő-kettőkből megdobatta a centereket és közben keményen védekezett. Nyolcpontos fehérvári előnynél időt kért Potocnik, akinek gondja volt, hogy egyetlen centere, Csorvási Milán már rendkívül fáradt volt. Nélküle nem volt mélységi játék, a triplák pedig nem mindig estek be. Burgess is rontott tiszta helyzetből dobásokat, pedig tízpontos előnynél sokat ért volna a kosár. A negyed vége előtt lerohanásokból ismét növelte előnyét az Alba, és Smith dudaszós kosarával is tíz fölött volt az előnye.
    James Farr kosarával indult a záró játékrész, és ugyanó segyítette be Shepard rossz dobását is – a támadólepattanók is fontos szerepet játszottak az Alba vezetésében. Allen természetesen egy triplával tartotta a lépést, de megint a körmendi edzőnek kellett előbb időt kérnie. Zónavédekezést is bevetettek, amit Farr közelről, Edwards távolról dobott át, amivel már tizennyolc pont volt a fehérvári előny. Hihetetlen jó védekezést láttunk ekkor a Dzunics-fiúktól, amiből jött az indítás is, és Burgess ziccerével meglett a közte húsz. Nem akadt gynege pont az Albában, fantasztikus támadások végén nőtt tovább az előny a fizikálisan is felülmúlt ellenféllel szemben. Bejöttek a fiatalok mindkét oldalon, a körmendi szurkolók huszonöt pontos hátrányban is lelkesek voltak, és megünnepelték, ha betalálak az övéik. A Körmend címvédőként érkezett a kupadöntőre, de biztossá vált, hogy idén másik nevet véshetnek fel a serlegre. Az Alba Fehérvár bejutott a döntőbe, és története negyedik Magyar Kupa-győzelmééért lép pályára szombaton, egy igazi presztízs meccsen, a Szolnoki Olaj ellen!

Alba Fehérvár - Egis-Körmend 91-68 (25-22, 14-12, 26-19, 26-15)
    Alba: Taylor 13/6, Edwards 12/12, Shepard 4, Lóránt 16/3, Keller Á. 10. Csere: Farr 12, Markovics 7/3, Burgess 12/3, Tóth P. 3/3, Varga M. 2, Keller I., Shimba.