30
31

Sport  -  2017. 01. 27. 22:37  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    Ismét kifogott a Ljubljana a Volánon

Hiába vezetett kétszer is Fehérvár AV19 az Olimpija Ljubljana ellen, végül mégis a vendégek nyertek büntetőkkel. A hazai pályán szerzett egy ponttal pedig nem került közelebb a rájátszáshoz a Volán.

Viszonylag korán, a harmadik percben megszerezte a vezetést a Fehérvár AV19 az Olimpija Ljubljana ellen, Vincze Péter talált be, ezzel a támadó szezonbeli első gólját jegyezte. Nem örülhettek sokáig a hazaiak, a hatodik perc elején Uduc egalizált. Majd nem sokkal később jött Ales Music, és máris előnyben voltak a vendégek. Még a szünet előtt azonban sikerült egyenlíteni, Antonin Manavian lőtt hatalmas gólt a kék-vonalról.
    A második harmad kissé feszültre sikeredett, Orbán Attila és Raphael Bussieres dobták le a kesztyűt, és estek egymásnak, mindketten öt percet tölthettek a büntető padon, Pesut pedig kettőt kezdett meg ugyanekkor egy korábbi szabálytalanságért. Az előnyt pedig kihasználta a Volán, Erdély talált be közvetlen közelről. Kevesebb mint három perccel később azonban megint egyenlő volt az állás, Pesut lőtte rá a korongot a kapu mögül, amely Rajnáról a hálóba pattant. Ahogy az egész meccsen, úgy a harmadik húsz perc során is a Fehérvár volt az aktívabb, de újabb gól már nem született. A hosszabbítás nagy részében is a házigazdák domináltak, egészen Erdély kiállításáig, de a négy a három elleni játékot túlélte a Fehérvár, jöhettek a büntetők. Zajc kihagyta az elsőt, és Kóger is csak a kapuvasat találta el, majd jött Music, aki nem hibázott, nem úgy, mint Beauregard. Pesut lőtte a harmadik szlovén büntetőt, aki szintén betalált. Az Olimpija Ljubljana ezzel ismét legyőzte a Fehérvárt, a szezonban harmadszor. A Volán hátránya öt pont a még rájátszást érő nyolcadik helyen álló Villach-hal szemben.

Fehérvár AV19 – Olimpija Ljubljana 3-4 (2-2, 1-1, 0-0, 0-0, 0-1) – büntetőkkel.
    Gólszerzők: Vincze, Manavian, Erdély, illetve Uduc, Music (2), Pesut.