30
31

Sport  -  2017. 01. 04. 19:49  -  Kaiser Tamás
    Döntetlen a Mosonmagyaróvár ellen - kiesett a kupából az Alba Fehérvár KC

Nem sikerült az EHF-kupa főpróbája, ilyenkor lehet bízni az előadásban, vagyis a szombati, krasznodári meccsben. Az Alba Fehérvár KC esélyesként várta a Mosonmagyaróvár elleni Magyar Kupa meccset, végül azonban nem sikerült nyerni, a döntetlennel a szabályok értelmében a vendégek jutottak tovább.

A Mosonmagyaróvár együttesét fogadta az Alba Fehérvár KC a Magyar Kupában. A tét, a legjobb hat közé jutás volt (a Győr, és a Ferencváros alanyi jogon ott van a sorozat négyesdöntőjében). A két gárda korábbi hat összecsapásának mindegyikén fehérvári siker született, így ezúttal is Deli Rita gárdája számított esélyesnek. Ezzel azonban mit sem törődtek a vendégek, a fiatal játékosokból álló Mosonmagyaróvár jól kezdett, Bízik három góljával öt perc után 4-2-re vezettek. A 12. perc végén állt először jobban, és egyúttal továbbjutásra a Fehérvár, ekkor 6-5-öt mutatott az eredményjelző. De bő tíz perccel a szünet előtt ismét egyenlő volt az állás, 10-10 után azonban el tudott lépni ellenfelétől az Alba Fehérvár KC, előbb Májer, majd Piedade kétszer, végül pedig Mendy is betalált, míg a túloldalról csak Bíziktől jött válasz. Harminc perc után 14-11-re vezetett az Alba.

A második félidőben előbb Hajtai, majd Csala lőtt gólt, ezzel egyre olvadt a fehérvári fór. A hazaiak először a 35. percben dobtak gólt a játékrészben, Gjorgjijevska értékesített egy büntetőt. Az első akciógólig pedig újabb két percet kellett várni. A 45. percben 19-15-re vezetett a Fehérvár, de ekkor valami eltört a hazai gépezetben, mert a folytatásban, vagyis tizenöt perc alatt mindössze egy(!) gólt sikerült dobnia a jóval esélyesebb Albának. A Mosonmagyaróvár pedig köszönte szépen, ennyi idő alatt kiegyenlített. A végén még Sipekit is lehívta Deli Rita vezetőedző, de hét a hat ellen sem sikerült betalálni, így 20-20-sszal ért véget a mérkőzése. A szabályok értelmében pedig ez azt jelenti, hogy a vendégek, vagyis a Mosonmagyaróvár jutott a Magyar Kupa következő körébe, vagyis a legjobb hat közé. A Fehérvárra pedig a folytatásban a mostaninál csak nehezebb ellenfelek várnak, szombaton mindjárt a hat olimpiai bajnokkal felálló Kubany Krasznodár.

Alba Fehérvár KC – Mosonmagyaróvári KC SE 20-20 (14-11) – továbbjutott a Mosonmagyaróvár.
    Fehérvár: Sipeki (kapus) – Májer 1, Piedade 3, Mendy 4, Pelczéder 4, Gjorgjijevska 7(2), Ishitate, Bandelier 1, Boldizsár, Kazai, Klikovac.
    Mosonmagyaróvár: Wéninger, Szemerey (kapusok) – Hajtai 2, Csala 4, Töpfner, Gerháth, Horváth 1, Gyimesi 2, Bouti, Bízik 4(1), Bardi 2, Katona 1, Dombi 4.