30
31

Sport  -  2016. 12. 30. 23:51  -  Németh Krisztián
    Fehérvár AV19: fordítás és győzelem a Winter Classicon

A Salzburg elleni szerdai fiaskó után 0-1-ről fordított és 5-2-re nyert a Fehérvár AV19 a Városligetben, megszakítva ezzel a Klagenfurt tekintélyt parancsoló tizenegy mérkőzéses győzelmi szériáját. Az év utolsó meccsén kitettek magukért Benoit Laporte fiai. Fehérvár AV 19 – Klagenfurt 5-2 (1-1) (2-1) (2-0)

A találkozó első tíz percében nyoma sem volt a Salzburg elleni drámai utolsó harmadnak, mivel a Fehérvár AV19 kapujához szegezte a Klagenfurtot, sőt Orbán Attila lövése után a kapuvas is megcsendült a Vajdahunyad vár szomszédságában. Ennek ellenére a Klagenfurt lőtt gólt: első lehetőségüket kihasználva a 11. percben Lundmark révén szereztek vezetést. Kissé benne maradt az ütés a Fehérvárban, Rajna Miklósnak több löketet is védenie kellett. De nem csüggedtek a kék mezesek, sőt egyenlítettek: a 15. percben Schiestel a kékről lőtt, Orban belepiszkált, a pakk pedig bevágódott a Klagenfurt kapujába. Nem sokon múlott, hogy néhány percen belül megint vezessenek az osztrákok, többször is veszélyeztetették a három hetes kihagyás után visszatérő Rajna Miklós kapuját.

A második harmadban négy perc után Manavian lövése jelentette az első igazi veszélyt. Aztán nem volt kegyelem, fordított a Fehérvár AV19! Emberelőnyben Beauregard tüzelt a kék vonalról, a pakk visszapattant a palánkról a jobb vas mellé, ahonnan Maylan a gólvonal elé, majd Erdély Csanád a ketrecbe kotorta a korongot a 27. percben. A harmad közepén kisebb csetepaté kerekedett, Szabó-Pál Krisztián öt perces és végleges kiállítást kapott. Ugyanekkor kisbüntetés miatt a Klagenfurt is megfogyatkozott, a négy a négy elleni játékból a Fehérvár jött ki jól: korongszerzés után a 32. percben - ismét - Erdély Csanád talált be az osztrák ketrecbe. Nem sokkal később Koch lövésénél ugyan a gólvonal mögé került a korong, de a kapu ekkor már elmozdult, így nem született emberelőnyös Klagenfurt gól. Nem sokkal később, a 36. percben viszont Stefan Geier révén jött a szépítés. 3-2-vel fordultak a csapatok az utolsó harmadra.

A Laporte-legénység az utolsó harmadban ott folytatta, ahol abbahagyta. A harmadik percben Sarauert teljesen egyedül hagyták az osztrák kapu előtt, a fehérvári pedig nem hibázott és 4-2-re módosította az állást. Két gólos hátrányban beszorították a vendégek a Fehérvárt, de még emberhátrányban is állták a sarat hazai védők. Ha olykor mégsem: Rajna biztos pont volt a kapuban. Az utolsó öt percben egyre agresszívabban, lendületesebben támadott le a Klagenfurt. Az hajrában gyors ellentámadás után Kóger értékesítette Maylan centerezését, kialakítva ezzel az 5-2-es végeredményt. A Fehérvár AV 19 nem akármilyen győzelemmel zárta a fővárosi hokiünnepet és a 2016-os esztendőt, megszakította az EBEL egyik legjobb formában lévő csapatának tizenegy mérkőzésen át tartó győzelmi szériáját.

Fehérvár AV 19 – Klagenfurt 5-2 (1-1) (2-1) (2-0) Gólszerzők: Orban, Erdély (2), Sarauer, Kóger illetve S. Geier