30
31

Sport  -  2016. 12. 28. 22:33  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    Winter Classic: a Salzburg elrontotta a városligeti hoki ünnepet

Súlyos vereséget szenvedett a budapesti Winter Classic első mérkőzésén a Fehérvár AV19. A Salzburg ellen két harmad után 2-2 volt az állás, a Red Bull azonban az utolsó húsz percet nagyon megnyomta, és hat gólt ütve 8-2-re megnyerte a találkozót a Városligetben.
    Telt ház, közel négyezer-kétszáz néző, és remek hangulat fogadta a Winter Classic első napjának fő meccsének résztvevőit, vagyis Fehérvár AV19 és a Red Bull Salzburg csapatait. A Volán ebben a szezonban az EBEL-ben két hosszabbításos győzelmet könyvelhetett el a Salzburg ellen, igaz, mindkettőt idegenben, míg a Raktár utcában az Bikák győztek az ősszel. A 2013-as Winter Classicon is vendég volt a Salzburg, akkor a Volán nyerni tudott. A mostani találkozó első lövése a salzburgiaké volt, de nem kezdett rosszul a Fehérvár, több lövéssel is megkínálták a „hazaiak” Luka Gracnar kapust. A negyedik percben Welser kapott remek passzt, igaz egy fehérvári hátvédtől, de szemben a kapuval nem találta el a korongot, majd a kontrából megindult a Volán, Sarauer maradt egyedül az osztrák kapu előtt, de nem sikerült betuszkolni a gólvonal mögé a korongot. Alig fél perccel ezután Vas passzolt egészen kiválóan Kógerhez, aki Gracnar lepkése fölött a kapuba lőtt. Majd szinte azonnal, egészen pontosan tizenhárom másodperccel később jött az egyenlítés, Alexander Cijan lőtt szerencsés gólt, a pakk a palánkról pattant vissza, és szinte nullszögből tette rá a salzburgi csatár a korongot, amely Hetényi lábáról csorgott be. A 15. percben már csak hét másodperc volt hátra Manavian kiállításából, amikor egy kinti lövés után a pakk átcsúszott Hetényi lábai között, majd érkezett Herburger, és besegítette a gólvonal mögé azt. A bekapott gól után rögtön emberelőnybe került a Fehérvár, tizenegy másodperc pergett csak le a kiállításból, amikor Kóger mesteri lövéssel egyenlített. 2-2-vel mente szünetre az együttesek.
    A második harmad elején a Volán gyakorolhatta az emberhátrányos védekezést, de előbb Vernace, majd Kóger kiállítását is túlélte Benoit Laporta gárdája. A játékrészt sok hiba, és az elmozduló kapuk miatt nagyon sok játékmegszakítás tarkította. A jég minősége sem volt tökéletes, így a csapatok az egyszerű játékra kényszerültek. A Salzburg nagyon sokat lőtt kapura, de a Volán védelme, és Hetényi Zoltán állta a sarat. A Fehérvár AV19 legnagyobb helyzet Thomas Beauregard előtt adódott: a korong a palánkról pattant vissza elé, de tiszta helyzetben a kapuvasat találta el a Volán támadója. A kapura-lövési „versenyt” ebben a harmadban is a Salzburg nyerte, 7-3-ra, de újabb gól nem esett.
    Az utolsó húsz percben a Salzburg átgázolt a Fehérváron. Előbb Welser használt ki a harmad elején egy emberelőnyt, megint nagyon kevés volt már hátra a kiállításból. Aztán Trattnig lőtte szezonbeli hetedik gólját, alig több mint négy perccel az újrakezdést követően. Thomas Raffl lőtte az ötödiket, ebben a bajnokságban Raffl ráadásul már harmadszor volt eredményes a Volán ellen. Tíz perccel a vége előtt ismét Trattnig lőtt gólt, ezzel pedig felavatta a nem sokkal korábban beszálló Rajnát. Az 54. perc legelején Raffl is meglőtte második gólját a találkozón, a legvégén még Duncan is bevette Rajna kapuját, 8-2-re nyert a Salzburg. A Fehérvár 30-án, pénteken a Klagenfurt ellen javíthat a Winter Classic záró mérkőzésén.

Fehérvár AV19 – Red Bull Salzburg 2-8 (2-2, 0-0, 0-6)
    Gólszerzők: Kóger (2), illetve Cijan, Herburger, Welser, Trattnig (2), Raffl (2), Duncan.