Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Sport  -  2016. 12. 20. 21:31  -  Somos Zoltán, fotó: Soós Attila (fehervarav19.hu)
    Beauregarde és a Volán szenzációs második harmada

A hetedik helyen álló Znojmo ellen folytatta szereplését az EBEL-ben a Fehérvár AV19. A középmezőnyhöz felzárkózni szándékozó hazaiak nagyszerű második harmadot produkltak, Thomas Beauregard mesterhármast, a Volán négy gót szerzett ekkor.

Rögtön egy Maylan-lehetőséggel indult a meccs, de a Volán házi pontkirálya nem tudott betalálni, utána pedig a hazai kapu előtt is akadt izgalom. Régi ismerősünk, Colton Yellow-Horn is ott sürgött-forgott, a korábbi fehérvári kedvenc Znojmóban is termeli a pontokat. Egymás után három emberelőnyt is kaptak Kógerék a meccs elején, és a harmadiknál már elfáradt a bekkelő Znojmo - az EBEL leggólerősebb védője, Manavian lőtte szét a csehek kapuját.  Kijöttek a szorításból a vendégek, Hetényinek Spacek kísérleténél kellett figyelnie. Több jó megindulása volt a Volánnak is, ám a 18. percben nem figyeltek a visszazárásra a mieink, kettő egy elleni szituációban Podesva egenlített. Erdély Csanád kiállítása zárta az első harmadot, ez áthúzódot a második elejére is.
    Az U-20-as világbajnokságon Divízió I/A-ba jutó válogatott fehérvári tagjait köszöntötték a szünetben aztán jöttek megint a "nagyok". Mike Vernace még nem öltözött be, a Fehérvár friss igazolása a palánk mellől ismerkedett új csapatával. Cseh helyzetet láthatott a második harmad legelején, de megúsztuk az emberhátrányt. Majd jött a Volán másik góllövő erényekkel rendelkező védője, Drew Schiestel, és óriási góllal igazolta erényeit. Benoit Laporte kiváló igazolásait látva Vernacében is reménykedhetünk, pláne, hogy a szintén a mester által "szerzett" Beauregarde lőtte kiváló technikai megoldás után az első fehérvári csatárgólt a meccsen - és szinte azonnal duplázott is a kanadai, lecserélve ezzel a Znojmo kapusát! 4-1 lett percek alatt, fieszta hangulat volt a csarnokban. Hát még amikor emberelőnyből a mesterhármast is megszerezte Beauregarde! Maradt azonban cseh gól is az eseménydús harmadra, Bartos kotort be egy kipattanó korongot.
    Rossz hírből is jutott az amúgy addig remek meccsen, Sofron István bokaszalagja meghúzódott, ez akár hosszabb időre is kiveheti a szezonból a válogatott csatárt. A Znojmo hamar tett róla, hogy más miatt is aggódjunk, a második szünet után Yellow-Horn mindössze tizenöt másodperc alatt végig vitt egy szólót és már csak két gól előny maradt a négyből... Sok idő maradt még hátra, jött is előre a cseh csapat, Hetényinek többször nagyot kellett védenie. Szerencsére feléledt a Volán is, csak fontos pillanatokban nem jól találták el a korongot Owensék.  A harmadik harmad ezzel együtt inkább a vendégeké volt, hatalmas tempót diktálva próbáltak meccsben maradni. Sokkal többet lőttek, de Hetényi állta a sarat, a társak pedig fegyelmezetten takarítottak. Két sorra váltott a Znojmo, de ebbe el is fáradt, a kapus levitele sem segített, így főleg a második harmadbeli remekléssel és stabil védekezéssel megnyerte a meccset a Volán.

Fehérvár AV19 - Znojmo 5-3 (1-1, 4-1, 0-1)
    Gl.. Bauregarde (3), Manavian, Schiestel, illetve Podesva, Bartos, Yellow-Horn.