30
31

Sport  -  2016. 12. 17. 21:16  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    A Körmend elvette az Alba Fehérvár hazai veretlenségét

Az utolsó idei bajnoki meccs várt az Alba Fehérvár kosarasaira, egy igazi rangadó a táblázaton mögöttük második Körmend ellen. Nagy rohanás és dobópárbaj közben tízzel is vezettek a vendégek, de szünetig felzárkózott az Alba. A harmadik negyedben viszont nem volt válasza a jól célzó vasiak rohanására, a hajrában pedig rutinosan őrizte előnyét, és elsőként a szezonban győzni tudott vendégként Fehérváron a Körmend.

Markovics Luka hátrsérülése nem jött rendbe, így a padról mindig jól beszálló, ponterős kosaras (aki tavasszal talán élete meccsét játszotta a Körmend ellen) nem lehetett ott a pályán az Alba színeiben. Brandon Tyalor ellenben felépült és visszakeült a kezdőbe, ő szerezte az Alba első pontjait. Mindkét csapat két magyar játékossal állt fel, a körmendieknél az ex-fehérvári Csorvási Milán volt az egyik, szintén hamar beköszönt. Gyors játékot erőltetett a két együttes, dobtak, amint lehetett, a vasiak két triplát is. Hibák is becsúsztak a nagy rohanásba, a fehérváriak többször eladták a labdát, de így is felváltva vezettek a felek. Taylor és Edwards is kintről köszönt be, Lóránt pedig megszokott szép tempóival. Allen "röfögős", majd csont nélküli hármasa után öttel ment a Körmend és időt kért Dzunics Braniszlav. Mintha csak edzés lenne, úgy dobáltak a játékosok, a Körmend főleg a tripláknak köszönhette, hogy vezetett a dobópárbajban, igaz, csak egy ponttal.

Mindkét szurkolótábor örömmel fogadta a hírt, hogy a Szolnok kikapott Kaposváron, így esély adódott még jobban ellépni a címvédőtől. A második negyed elején nem mentek úgy a dobások, mint korábban, de Allen így is már 15 pontnál járt, ráadásul Csorvási is jól dolgozott a hazai palánk alatt. Büntetőből és akcióból is Shepard szerezte az Alba első pontjait, Keller pedig blokkolta Csorvásit. A vendégek kispadján első magyarországi meccsén ülő Gasper Potocnik időkérése után kicsit megakadt az Alba szekere, Petty pontjaival elhúzott a Körmend, és amikor Ferencz beemelt egy triplát, már tíz volt a különbség Időkérés jött, majd Edwards zsákolt át mindenkit, Burgess dobta át a zónát, aztán megint az Alba kanadaija mutatta meg, hogy ha felveszi a sebességet, utolérhetetlen. 8-0-át repesztett a Fehérvár, de az őrült iramú első félidő végn így is négypontos hátrányban volt a hét közben Franciaországban játszó Körmenddel szemben.
    A fáradtság ezzel együtt nem érződött a vendégeken, jól bírták lábbal a védekezést is, ebből pedig rossz Alba-dobások következtek. Csorvási tovább keserítette tavalyi csapatát, kellett Edwards triplája, az első hazai kosár szünet után. Allen és óránt nagy csatát vívott, a körmendi pontkirály közben a társakat is kiszolgálta. Összeszedettebb volt a Körmend, tiszta helyzeteket dolgozott ki és palánk alatt is eredményesebben támadott. Triplák tartották versenyben a hazaiakat, de Allen is ebből szerezte huszadik pontját. Saddler ellenben csak az első kosarát dobta, de mivel ezzel ismét tíz lett közte, megint időt kért a hazaiak mestere. Hiába, lépéshibák az egyik, kosarak a másik oldalon, és tovább nőtt a körmendi előny. Egy az egyben és csapatként is könnyedén törte fel az Alba védekezését és kényelmesen vezetett a harmadik negyed végén a látogató.

Zónavédekezéssel kezdte a záró játékrészt az Alba, de ezt Smith azonnal átdobta.  Burgess ellenben a gyűrűt dobta át, kétszer egymás után. Összességében semmi nem változott, kapkodott, rosszul dobott a listavezető, a piros-feketék pedig higgadtan büntették ezt. Védekezésben is nagy lemaradások jellemezték Farrék játékát, Ferencz a negyedik hármasát is üresből dobta. Öt perccel a vége előtt tizennéggyel vezetett a Körmend. Kissé el is kényelemesedtek tőle a vendégek, főleg védekezésben, Lóránt és Farr is üresen maradt a palánk alatt. Kétszer kért gyorsan egymás után időt Potocnik, csapata pedig járatta a labdát, futtatta az időt. A büntetők sem csalták sokkal közelebb az Albát, lerohanásra pedig nem sok esélye volt. Taylor triplájával hat pontra jött fel a csapat, de nem maradt sok idő, a Körmend pedig nem rontott büntetőt. Megérdemelten szakította meg az Alba hazai veretlenségét, ezzel továbbra is teljesen nyílt a bajnokság.

Alba Fehérvár - Egis Körmend 84-91 (24-25, 15-18, 17-26, 28-22)
    Alba: Taylor 20/9, Edwards 21/9, Shepard 11, Lóránt 12, Keller Á. 8/3. Csere: Farr 7/3, Burgess 3/3, Filipovics 2, Tóth P.