30
31

Sport  -  2016. 12. 12. 18:14  -  Kaiser Tamás
    A fehérvári Hegyi Barnabás aranyérmet szerzett az Ökölvívó országos bajnokságon

Magyar bajnoki címet szerzett a fehérvári Hegyi Barnabás az ökölvívó országos bajnokságon. Hegyi a 75kg-osok mezőnyében lett aranyérmes, ráadásul ezt 23. születésnapján sikerült elérnie. Hegyi Barna jelenleg ugyan a Vasas-Süllős bokszolója, de részben Székesfehérváron készül.

Hegyi Barnabás egy esztendővel ezelőtt ezüstérmet szerzett az Ökölvívó országos bajnokságon, idén azonban már felért a csúcsra. A döntőig magabiztosan menetelt, egy győri ellenfelet győzött le az első körben, majd pedig az ifjúsági magyar bajnokot kellett megvernie, hogy a fináléban bokszolhasson. Ott az idén egyszer már legyőzött junior bajnok, Kovács Pál várt rá. „Nagyon kemény, jó iramú volt a döntő. - mondta Hegyi. - Kovács kiváló ökölvívó, de szerencsére végig az történt a ringben, amit én akartam, így nyerni tudtam. Igazi születésnapi ajándék volt ez számomra.” Mert hogy Hegyi Barnabás a finálé napján ünnepelte 23. születésnapját, és mint mondja, nagyon jól esett neki, hogy az első menet után, a szünetben a szervezők külön megemlékeztek erről a teltházas csarnokban. Nem mellesleg a nyolcvanas évek eleje óta Hegyi Barna az első felnőtt fehérvári ökölvívó magyar bajnok.
     Hegyi Barnabás, és tesvére Ádám, aki egyben legynagyobb szurkolója is - valamint a bajnoki serleg.
    Hegyi Barnabás jelenleg a budapesti Vasas-Süllős igazolt versenyzője, de Székesfehérváron lakik, és részben itt is készül. Míg a fővárosban Ráth Miklós és Barta Zsolt edzéseit látogatja, addig Fehérváron Moldicz Tamás segíti a felkészülését. Az 75kg-os magyar bajnok idén a megszerzett aranyérem mellett egy másik „dolgot” is kihúzhatott a bakancslistájáról: nyáron 12:54 óra alatt teljesítette a nagyatádi Ironmant. „Úszni és futni minden bokszoló szokott amúgy is, de a kerékpár is sokat tud segíteni, hiszen amellett, hogy javítja az állóképességet, a súlyomat is segít karban tartani. Nagyon rég óta szerettem volna megcsinálni az Ironmant, és mivel nyáron volt rá időm, odaálltam a rajthoz. De ezzel még nincs vége, jövőre is teljesíteni akarom!”

És ha már jövő, Hegyinek komoly céljai vannak eredeti sportágában is. Mint mondja, szeretne kijutni 2017-ben egy világversenyre, és ott elcsípni legalább a pontszerző helyek egyikét. A következő fontos verseny pedig majd a februári, debreceni Bocskai nemzetközi torna lesz, ahonnét éremmel térne haza.