30
31

Sport  -  2016. 12. 09. 21:55  -  Kaiser Tamás / fotó: Kiss László
    Elképesztő feltámadás - mínusz négyről nyert a Fehérvár AV19

Már négygólos előnyben is volt a Linz, a végén azonban mégis a Fehérvár AV19 örülhetett. Benoit Laporte együttes elképesztő feltámadást produkált, és előbb egyenlített, majd a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezte, ezzel pedig a szezonban először legyőzte a Linzet.

Álmosan kezdett a Fehérvár AV19 a Linz ellen, ezt pedig hamar ki is használták a vendégek. Dasilva vette be kevesebb mint két perccel a kezdés után Rajna kapuját. A játékrész derekán Justin Maylan szépített, de előbb jött Franz első, majd Dasilva második gólja, és 3-1-es linzi vezetéssel mentek szünetre a csapatok. A második harmad elején megint hamar szerzett gólt a Linz, Dasilva kevesebb mint 22 perc alatt mesterhármasig jutott, majd még ugyanebben a percben összehozott a találatot a fehérvári védelem, a gólt Potulny-nak írták be. Laporte mester kapust is cserélt, Hetényi váltotta Rajnát. Ezután pedig megváltozott a meccs képe, a Volán sokkal agresszívabban kezdett jégkorongozni. A 32. percben Sarauer ütött be közelről egy kettős emberelőnyt. Alig több mint egy perccel a harmad vége előtt Reisz Áron lőtt első EBEL-gólját, ezzel pedig valóban visszajött a meccsbe a Fehérvár. Az agresszív, határozott fehérvári játék a harmadik húsz percben is „maradt a jégen”, tíz perc volt hátra, amikor Manavian egyre csökkentette a hazai hátrányt. Az 58. percben pedig Vas János vitte be a linzi harmadba a korongot, otthagyta Sofronnak, aki Janny lepkése mellett a bal felsőbe lőtt, 5-5, jöhetett a hosszabbítás! Amelyből nem telt el fél perc, amikor Justin Maylan beütötte a bónuszpontot érő győztes gólt! A Fehérvár AV19 hatalmas szívről tanúbizonyságot téve, mínusz négyről nyert az EBEL egyik legjobbja ellen.

Fehérvár AV19 – Linz 6-5 (1-3, 2-2, 2-0, 1-0) – hosszabbítás után
    gólszerzők: Maylan (2), Sarauer, Reisz, Manavian, Sofron, illetve Dasilva (3), Franz, Potulny.