29
30
31

Nőtincsen aranyozták be a hétvégét az Alba Triatlon sportolói

November 12-én a Nógrád megyei Nőtincs adott otthont a X. Életfa- X2S Terepduatlon Országos Bajnokságnak. A versenyen két fehérvári versenyző is rajthoz állt, az Alba Triatlon SE színeiben Szőke Mariann aranyérmes lett, míg a klub vezetőedzője a felnőtt 4-es kategóriában nyert meggyőző fölénnyel.

Nem éppen ideális körülmények várták Nőtincsen a X. Életfa- X2S Terepduatlon Országos Bajnokság résztvevőit. Amivel az ellenfeleken és a pályán kívül meg kellett küzdenie az indulóknak: szél, eső, sár és nem utolsósorban hideg. Igazi emberpróbáló feladat volt tehát önmagában teljesíteni az 5km terepfutásból, 15km terepkerékpározásból és végül 2,5km terepfutásból álló, és összesen 480 méter szintkülönbséget magában foglaló pálya teljesítése. Az Alba Triatlon SE versenyzője, Szőke Mariann azonban ezekkel az extra akadályokkal mit sem foglalkozva száguldott végig a pályán, és lett a szeniorok között országos bajnok, ezzel pedig megszerezte az Alba Triatlon első duatlon országos bajnoki címét! Az egyesület vezetőedzője, Janota Zoltán is kitett magáért ezen a napon, és remek versenyzéssel – még egy apróbb menet közben összeszedett sérülés ellenére is – magabiztos előnnyel nyert a felnőtt 4-es kategóriában.