28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 10. 29. 19:53  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Keller Ákos volt a Jászberényben győztes Alba legjobbja

Papírforma, de nem könnyű győzelmet aratott a kosárlabda-bajnokságban az Alba Fehérvár. A sűrű programot bonyolító fehérváriak egész mérkőzésen fej-fej mellett haladtak a házigazda Jászberénnyel, és főleg a 20 pontot és 10 epattanót jegyző Keller Ákos játékával bizonyultak jobbnak. Ezzel remek hetet zárt az Alba, amely szerdán a Brüszel ellen is nyert az Európa-kupában.

Esélyesnek számított az európai kupában hét közben győztes meccset játszó Alba Jászberényben, de Dzunics Braniszlav jelezte, nem számít könnyű erőpróbára. A fehérvári edző szavait igazolta az első negyed, mert bár nem dobott rosszul az Alba, ugyanez volt igaz a hazaiakra is, ráadásul mindkét csapat elég sok labdát eladott. Az egyetlen vendégtriplát némi meglepetésre a nem éppen vajkezűnek megismert Shepard emelte be, de tíz perc után így sem volt előnyben csapata. A Jászberényben pályára lépett és kosarat is szerzett a fehérvári junior évek után nyáron eligazolt Aleksz Brbaklics, aki nálunk várta ki a honosítását.

Az első negyedben született 38 pont nem éppen rekord, és a második sem kosáresővel indult… Több mint két perc telt el, mire Lóránt személyében pontszerzőt jegyezhettünk fel. A hazaiak ennél is tovább halogatták, ám leszakadni nem voltak hajlandók. Barker zsákolásával a negyed felénél előnybe is kerültek. Centerpontokkal felelt az Alba, a küzdő felek pedig váltott vezetéssel haladtak a szünet felé, továbbra sem a játék szépségeire fektetve a hangsúlyt… A triplákat borzasztó százalékkal dobálták, Keller Ákos ellenben rendesen elkapta a fonalat, elsőként érte el a tíz pontot a mezőnyben. Egyetlen ponttal állt jobban a fehérvári csapat a meccs felénél.
    A válogatott center nem állt le szünet után sem, kosarat dobott, lepattanót szedett, de Barker révén volt eredményes próbálkozó a túloldalon is. A hárompontos kosár fehér hollónál is ritkább vendég volt meccsen, és amikor Taylor mégis betalált kintről, az sem jelentett fordulópontot a továbbra is szoros mérkőzésen. 44-44 után Shepard és Burgess öt pontjával már szinte szellős lett az állás, időt is kért Stevan Tot, a hazaiak edzője. Hatott, Sztamenkovics pontos dobásaival fordított a Berény. Mégis Alba-előnnyel várhattuk a negyedik játékrészt, mert Edwards és Tóth Péter is értékesítette büntetőit.

Burgess sikeres hármasa nyitotta a záró etapot, és mintha jeladás lett volna, Taylor is triplát dobott, amivel az addigi legnagyobb különbség alakult ki (50-59). De el nem dőlt semmi, csak levegőhöz jutott a Fehérvár, amit aztán a Jászberény is jó triplákkal „szívott el” előle. A nagy fegyelemmel és hatásfokkal játszó Keller Ákos érvényesítette erőfölényét a palánk alatt, egyetlen mezőnydobást rontva húzta az Alba szekerét. A társak pontjai azonban hiányoztak, főleg, amikor a nagyon jól játszó Sztamenkovics duplájával megint fordítottak a hazaiak. Az európai kupaterhelés miatt fáradtabb Albának mozgósítania kellett a tartalékokat, másfél perccel a vége előtt újfent Kellernek köszönhette, hogy jobban áll. Fél perc volt hátra, amikor kétpontos előnyben elrontotta támadását az Alba, a Jászberény pedig időt kért. Williams vállalta a dobást az egyenlőért, Edwards pedig büntetőkkel lezárta a meccset. Igaza lett Dzunicsnak, nehéz volt, e legalább nyert az Alba – ellentétben a Szolnokkal, amely meglepetésre kikapott a MAFC otthonában.

Jászberény – Alba Fehérvár 67-71 (19-19, 15-16, 16-18, 17-18)
    Alba: Taylor 10/6, Edwards 7, Shepard 14/3, Lóránt 11, keller Á. 20. Csere: Farr, Burgess 7/3, Tóth P. 2, Filipovics.