Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 10. 26. 20:25  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika
    Edwards remekelt, az Alba nyert az Európa-kupában

Hazai pályán is bemutatkozott a kosárlabda FIBA Európa-kupában az Alba Fehérvár. A Brussels Basketball ellen próbáltak javítani Lóránték a Benficától elszenvedett vereség után. Fordulatos első félidő végén még hátrányban voltak a fehérvériak, szünet után azonban Edwards remeklésével nagyobb előnybe kerültek. Sikerült ezzel célba érni, megvan az első siker az Európa-kupában.
    Mindkét csapat vereséggel kezdett a kupában, a belgák hazai környezetben kaptak ki egy hete az Elan Chalontól. Az Albából ezúttal hiányzott az edzésen sérülést szenvedő Markovics Luka, aki szombaton a csapat legjobb pontszerzője volt Sopronban. De nem ezért volt ijesztő a meccs eleje, hanem mert két és fél percig nem talált be az Alba, 0-8 állt a táblán, mikor végre Lóránt igen. Hamar irányítót cserélt Dzunics Braniszlav, de szorosabb akkor lett az állás. amikor védekezésben jobban figyeltek játékosai. Burgess hármasával a 8. percben fordított is a házigazda. Adok-kapok kezdődött, amiből Farr szép kosaraival és Tóth Péter hármasával nagyon jól jött ki a negyed végére az Alba.
    Hatpontos volt az előny, amit majdnem eltüntetett a Brüsszel, de centerük, Ubel túlhúzott egy zsákolást. Edwards ellenben a "plafon alól" rántott be egy felperdülő labdát, ami jót tett a csarnok hangulatának. Kimaradt Shepard-dobások után fordított a vendégcsapat, közben a játékvezetők is középpontba kerültek olykor. Még a kosárlabdában ritka öngól is előfordult egy fehérvári kísérlet után, komoly fejfájást okozva a meccs staisztikusainak. Végül Kellernek adták, bár ő "ott se volt". Igaz, saját jogon is felkerült aztán a táblára a válogatott center, de Pita tizedik pontjával megint a vendégek vezettek és minimális előnnyel vonulhattak szünetre.Az Alba csak 13 pontot szerzett a második negyedben.
    Bezzeg a harmadikban! Szenzációsa kezdte a második félidőt Edards és az Alba. Feltartóztathatatlanul jutott el az amerikai hátvéd egy tucat pontig, csapata pedig ekkor remekül védekezett. Tíz lett a különbség a javunkra, a belgák a zónavédekezés ellenszerét palánk alatt és tőle távolabb sem találták. Csatlakozott a mezőny legjobbjához James Farr is, vajkézzel hintett be több középtávolit. 60-46-nál egész megnyugtatónak tűnt az előny, a harmadik negyedben minőségi támadójátékot mutatott a Fehérvár. Azért Lubry és Ubel villanásai mutatták, nincs még lefutva a meccs.
    Hogy mennyire így van, azt belga triplák mutatták a negyedik játékrész elején. Farr válaszolgatott rájuk centerből. Amikor nem sikerült, a vendégek pedig betörésekből, kettő-kettő elleni játékokból kosarakat dobtak, időt kellett kérnie Dzunicsnak. Loubry nagyon elkapta a fonalat, szerencsére a hazai irányító, Brandon Taylor is bevágta első tripláját. Fáradtak a csapatok, ezt rossz dobások mutatták, bár a védekezésbe beltette a melót rendesen az Alba. Támadásban viszont nem idézte előző negyedbeli önmagát, hosszabb gólcsend után jól jött Lóránt duplája. Két perccel a vége előtt kilenc pont volt az előny, jött egy belga tripla, válaszul Edwards bezsákolta huszadik pontját. A végjátékban nem volt hibátlan, de megőrizte előnyét az Alba Fehérvár, megszerezve első győzelmét az európai kupa idei kiírásában.

Alba Fehérvár - Brussels Basketball 86-79 (25-19, 13- 20, 30-17, 21-23)
    Alba: Taylor 6/3, Edwards 20/3, Shepard 5, Lóránt 13/3, Keller Á. 14. Csere: Tóth P. 3/3, Farr 14, Burgess 6/6, Filipovics 5/3.