30
31

Sport hírek  -  2016. 10. 22. 17:38  -  Somos Péter, fotó: vidi.hu
    Korai fordítás és kiütéses Vidi-siker a Paks ellen

A diósgyőri vereséget követően a Paks elen igyekezett javítani a Videoton, és bár rosszul kezdődött a mérkőzés, az első félidő végén már két góllal vezettek és emberelőnyben voltak a piros-kékek. A második félidő nem hozott változást, kettős emberelőnybe kerülve a Videoton jól sáfárkodott a javakkal, végül ötöt rúgott a reménytelen Paksnak.

A Videotonnak az előző heti miskolci fiaskót követően mindenképpen javítania kellett a Paks ellen, ha nem akart a dobogóról is lecsúszni. Henning Berg két helyen változtatott a Diósgyőr elleni kezdőcsapaton, ezúttal a Kovácsik – Nego, Fiola, Vinícius, Szolnoki – Pátkai, Juhász, Hadzic – Géresi, Scsepovics, Lazovics tizenegy mellett döntött. Bár a Vidi kezdte támadóbban a találkozót, négy percet kellett várni, és megszerezte a vezetést a Paks: Gévay emelte át a labdát a hazai védelmen, amely az egyébként két társával együtt lesen ácsorgó Vernes elé került, aki elpasszolta Kovácsik előtt, Hahn pedig az üres kapuba lőtt. Nem kellett sokat várni az egyenlítésre: a 10.percben Géresi lőtt lendületből mintegy harminc méterről, a labdába Székely borzalmasan nyúlt bele, s így az a karjáról a kapu bal oldalába vágódott.
    A 19. percben viszont nagyot mentett a hálóőr, Scsepovics kiugrásánál lépett ki kapujából és tisztázott a csatár elől. Nem szűnt meg a hazai nyomás, ennek eredményeképp a 23. percben büntetőhöz jutott a Vidi, Géresi kapufája után Pátkait buktatták, a tizenegyest pedig Scsepovics értékesítette több mint magabiztosan, megszerezve a vezetést. A Paks játéka eldurvult, sorozatosan a megengedettnél jóval keményebb belépőket kellett elszenvedniük a fehérváriaknak. A 35. percben Kovácsik hatalmasat fogott, Vernes nagyjából egy méterről érkező bólintását védte a bal alsó saroknál. A 39. percben kétgólossá vált Scsepovics és a Vidi-előny is, Szolnoki balról érkező beívelését követően vette át és juttatta a kapuba a labdát a szerb csatár. A 43. percben már emberelőnybe is került a Videoton, a ziccerben kiugró Negót Szabó lökte fel hátulról, amiért teljesen jogos piros lapot kapott Farkas Ádámtól. A párharc már az első félidő végén lefutottnak tűnt.
    A 47. percben könnyen megszülethetett volna a negyedik hazai gól is, Szolnoki bedobását követően Scsepovics csúsztatott, Pátkai azonban 4 méterről fölépörgetett. Egy perc múlva már nem volt majdnem, a Szolnoki labdájával kiugró Hadzic szemrevaló mozdulattal emelte át Székelyt, 4-1. Hogy méginkább csőstül jöjjön a paksi baj, Kecskés műesésért megkapta a második sárgáját, 9 emberre fogyatkozott a vendég csapat. A 60. percben Pátkai adott elsőrangú labdát Géresinek, aki azonban balról nem tudott az érkező Scsepovics elé pörgetni. 3 perc múlva Scsepovics remekül vette át a labdát a tizenhatoson belül Hadzic felívelését követően, majd a középen érkező Lazovics elé játszott, aki nem is hibázott, már az ötödiket rúgva. Két perc múlva ismét betalálhatott volna, de ziccerben Székely kezébe löbbölt. Berg ezúttal kihasználta mindhárom cserelehetőségét, támadó szellemű játékosokat harcba küldve, Kovács, Feczesin és Bódi kapott lehetőséget.
    A tempó ezt követően kissé visszaesett, a Paks már semmit nem tudott felmutatni, a Videoton addigi egykapuzgatása kevésbé volt jellemző a félidő második felében. Az utolsó bő 20 perc kisebb szabálytalanságokkal tarkított mezőnyfoci keretében zajlott le enyhe Vidi-fölényben, az eredmény viszont már nem változott. A Videoton a Paksra is debreceni méretű zakót szabott.

VIDEOTON – PAKS 5-1 (3-1)
    Gl: Géresi 11., Scsepovics 24.(11-esből), 38., Hadzic 48., Lazovics 63., ill. Hahn 4.