29
30
31

Kétszer is volt kétgólos az előny, de kikapott a Volán

Fordulatos mérkőzést játszott a Fehérvár AV19 és az elő szezon döntőse, a Znojmo. Sajnos a fordulatokból végül nem a mieink jöttek ki jól, mert hiába vezettek 2-0-ra és 3-1-re is, az utolsó három gólt a vendégek ütötték. A győztes találathoz a hosszabbításban mindössze hét másodpercre volt szükségük...

Makowski, Erdély és Szabó Dániel sem volt hadra fogható a liga első hétközi fordulójában, így kedden is lehetőséget kapott Reisz Áron, Kocsis Ferenc, Vincze Péter, valamint a fiatal védő, Szabó Bence is. Hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés, az első helyzet pedig rögtön a fiatalok előtt adódott, Vincze kotorhatta volna be a korongot. Az ötödik percig kevés vendéghelyzet mellett Courchaine vihette volna szólóban a korongot a znojmoi kapura, majd két perccel később Kocsis lőtt oldalról, Sarauer pedig csak egy ütemet késett. A harmad közepére feljavultak a vendégek, Sulák bombája után Hughesman lövését kellett hárítania Rajnának. Nem sokkal később Maylan szerzett korongot a sarokban, Kóger elé passzolt, aki a kapu elől lőtt, de nem sikerült a vonalon túlra juttatni a korongot. Egy perccel a később, a mérkőzés 13. percében Chris Bodo bombaerős lövésével megszerezte a vezetést a Fehérvár. 5 perccel a dudaszó előtt Vas János passzolt Courchaine elé, ám az ajtó-ablak helyzet is kimaradt, majd emberelőnyben próbálkozhattk a hazaiak és a fórt egy perc alatt sikerült is kihasználni, ezúttal Kalvin Sagert bombázott a kapuba.
    A középső játékrész Sarauer nagy helyzetével indult, majd két perc múlva jött a hidegzuhany, egy szépen kijátszott akció és egy védelmi hiba után Novak lőtte ki a felső sarkot. A hatodik percben Maylan tört be a harmadba, majd Sagert elé passzolt, aki Schwarzba lőtt. A harmad közepén jöhetett az első vendégelőny, ám a védelem és Rajna Miklós is állta a sarat. A mérkőzés második felében egyre inkább látszó cseh fölényben Sulák lőtt mellé, majd újra a fiatalok kontráztak, de Kocsis lövése a kapu tetején landolt. A következő öt perc már egyértelműen a vendégeké volt, ráadásul előnyből is próbálkozhattak, újra Rajna és a védelem határozottságára volt szükség. Felpörgött csapatunk az utolsó percekre, nem tudta kihozni a korongot a harmadból a vendég együttes, Sarauer fordult vissza a kékről, Bodo elé passzolt, aki a vas mellett a hálóba juttatta a korongot. A játékvezetők hosszas videózás után ítélték érvényesnek a találatot.
    Jobban kezdte a záró játékrészt a vendégcsapat, Benoit Laporte együttese pedig mind mezőnyben, mind pedig a kapu előtt alárendelt szerepet játszott az első percekben. A 45. Percben megérkezett az újabb vendéggól, Plihal kerülte meg a kaput, Rajna már nem tudott átérni, így a korong a hálóban landolt (3-2). A következő percekben eldönthették volna a mérkőzést Kóger Dánielék, két nagy helyzet is kimaradt Schwarz kapuja előtt, míg a vendégek inkább a távoli lövésekre játszottak. Ez a periódus döntő lehetett volna a mérkőzés szempontjából, hiszen a csapat az első harmadban látott lendülettel jégkorongozott. A harmadik harmad közepén azonban kiegyenlített a Znojmo, egy, a kapu előtt megpattanó lövésbe Vodny tette bele jól az ütőjét (3-3). A harmad végén előbb Vas János került helyzetbe, majd Manavian távoli lövése Sofron ütőjéről mellé pattant. Az utolsó öt percben már újra főleg a vendég kapu előtt folyt a játék. Brance Orban lőtt szépen jobbról, Sárpátki azonban nem tudta beletenni a lövésbe az ütőjét, majd Courchaine kapott passzt a kapu előtt, de nem tudta értékesíteni a helyzetet. Egyik csapat mellé sem állt a szerencse a végén, a fehérvári helyzetek után Plihal hagyott ki ordító helyzetet, Rajna a kapu torkából a lepkéssel mentett. Jöhetett a hosszabbítás, végül a bónuszpont sorsát mindössze hét másodperccel a középkezdés után Sulák döntötte el. A bulit a csehek hozták el, lerohanták a kaput és egy kettő az egy elleni szituációban nem is hibáztak.

Fehérvár AV19 - Znojmo 3-4 (2-0, 1-1, 0-2, 0-1)
    Gl.: Bodo (2), Sagert, illetve Novak, Plihal, Vodny, Sulák.