28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 10. 15. 19:29  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika (archiv)
    Egynegyednyi jó játékkal verte az Alba a MAFC-ot

A fővárosban folytatódott az Alba Fehérvár számára a kosárlabda-bajnokság. A MAFC otthonában a második negyedben volt markánsan jobb az Alba, de a hazaiak szorossá tudták tenni a hajrát. A végén ismét odafigyelt és behúzta a meccset a Fehérvár, így továbbra is veretlen a bajnokságban.

Két győzelem után egy elvileg könnyebbnek ígérkező meccs várt az Alba Fehérvárra Újbudán, a MFAC otthonában. De az látszott a találkozó elején, hogy ha nem figyel oda a favorit, azért megnehezítheti saját dolgát, ez főleg az újfent átengedett lepattanóknál volt nyilvánvaló. És a szellősebb védekezésnél, ami miatt Poscsics helyzetekbe tudott kerülni. Tizenhat pontot szerzett tíz perc alatt az Alba, ez nagyon kevés, hiába forgatta szokás szerint csapatát Dzunics Braniszlav. Shepardnak semmi nem sikerült, Burgess ismét pont nélkül ült le a padra, de legalább Edwards igazolta, hogy ő meg onnan érkezve is azonnal el tudja kapni a fonalat. A hátvéd villámgyorsan jutott el 13 pontig, két triplát is bevágott, a csapat pedig 8-0-lal nyitotta a második negyedet. Ezután ugyan egyszer még fordított a MAFC, ám Taylor és Farr kosarai, valamint a feljavuló védekezés és lepattanózás már masszív Alba-előnyt eredményezett. Tizenegy fehérvári lépett parkettre az első félidőben, és úgy is tizenöttel vezetett az Alba, hogy Lóránt Péter a második negyedben sokat pihent.
    Smith kosaraival indut a második félidő, a hazaiak irányítója egyben az egész csapatnak riadót fújt. Mintha túlzottan megnyugodott volna markáns előnyétől az Alba, megint átengedte a lepattanókat és a dobások sem ültek. Kovács Ádám csatlakozott Smithez, és amikor Sihota is betalált, egészen közel került a jól játszó fővárosi csapat. A harmadik negyedben 25 pontot kapott az előzőben az ellenfélnek hetet engedő Alba... A negyedikben pedig volt, hogy mindössze két ponttal vezetett a Fehérvár, amelyben továbbra is csak Edwards és Taylor tudott megbízhatóan pontokat szállítani. A védekezés sem volt az igazi, de fáradt a kevesebb járékost forgató MAFC, és egy hajrábeli jó periódussal eldöntötte a meccset az Alba. Markovicsnak beesett a lassan hagyományos fontos triplája, amivel megint tíz lett közte, a faultolni kezdő hazaiak pedig már nem tudtak újítani. Harmadszor is győzött tehát a Dzunics-csapat, még ha messze nem is volt hibátlan a produkciója.

MAFC-Újbuda - Alba Fehérvár 70-81 (20-16, 7-26, 25-15, 18-24)
    Alba: Taylor 20/12, Markovics 5/3, Burgess 3, Lóránt 6, Keller Á.7. Csere: Tóth P. 6/6, Shepard, Filipovics, Edwards 23/6, Farr 11/3, Keller I.