360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Hajrágyőzelem sok izgalom után, veretlen az Alba

Bemutatkozott hazai pályán a bajnokságban az Alba Fehérvár. A Falco ellen rosszul kezdett a Dzunics-csapat, a vendégek tízzel is vezettek az első negyedben. Fordított, de nem tudott elhúzni az Alba, sőt, a negyedik negyedet ismét hátrűányban kedzte. A hajrában a feljavuló védekezés és a jó büntetőzés döntötte el a meccset az Alba javára, amely így másodszor is győzött a szezonban.
    KÉPGALÉRIA a meccsről
    A bajnoki döntő utolsó, fájdalmas emlékű meccse óta először játszott hazai pályán bajnokit az Alba Fehérvár, amely vasárnap Zalaegerszegen győzelemmel kezdte a 2016/17-es idényt. Az előző szezonban alulteljesítő szombathelyi Falco ellen mutatkoztak be itthon Markovicsék. A bedobó szerezte az első hazai kosarat, de az első négy dobásukat helyre küldő vendégek vezettek. Aba-triplát elsőként Keller Ákostól láttunk, a másik odlalon Medford kettőt is elsüllyesztett, hozzátett két duplát, és a 7. percben tízzel vezetett a Falco. Időt kért Dzunics Braniszlav, ez hatott, Justin Edwards vezérletével hét pontot azonnal ledolgozott hátrányából az Alba. Ekkor a vendégek mestere, a korábban Fehérváron is dogozó Szrecsko Szekulovics iktatott be egyperces szünetet, csapata pedig behúzta a negyedet, bár Edwards dudaszóra is dobott egy triplát.
    Az amerikai légiós a folytatásban tizedik pontját is megszerezte, de eladott labdák miatt nem tudott egyenlíteni a Fehérvár. Kovács Péter és Bognár Kristóf révén magyar pontokkal húzott el ismét a Falco, szerencsére Filipovics is követte a példát. Winston Shepard zsákolásból nem, visszapöcizett labdából ellenben betalált, és a második negyed felénél egyenlíteni is neki sikerült. Sőt, egy ponttal még vezetett is az Alba, kezdődhetett a sokak átal kezdettől várt izgalmas üldözősdi... A lepattanókkal túl nagyvonalúan bántak a hazaiak, de az utolsó percbe fordulva Taylor magasba lőtt passzát Keller a levegőből húzta a gyűrűbe, és ez a pillanat feledtette a korábbi hibákat. Kétpontos Alba-előnnyel zárult a félidő.
    Nem ment be az első szombathelyi dobás szünet után, Farr viszont triplát vágott, vagyis ez a félidő máshogy kezdődött... Az Alba centere támadásban remekül mozgott, az ellenfelek által félt centerszekció másik erőssége, Lóránt Péter pedig a fizikai harcban jeleskedett - majd beemelt ő is egy hármast. Az ex-szombathelyi Burgessnek ment legkevésbé a légiósok közül, jött is helyette Shepard. Nem tudott elhúzni, pedig ekkor jól dobott az Alba. A vendégek első szezonbéli meccsükön  nyugodtan játszottak, Váradi Benedek révén kosarakat szereztek, védekezésben pedig szépen fokozatosan lebénították az Albát. Így a negyed végére visszavették a vezetést, a fehérváriakban ekkor egyszerűen nem volt pont.
    Sok megszerzettnek tűnt, de kiejtett labdát ajándékozott az ellenfélnek az Alba, emiatt a záró negyed elején is maradt a kapaszkodás. Govens egyre jobban belelendült a Falcóban, Dzunics pedig nem volt elégedett a védekezéssel. Irányító poszton is akadt probléma, Taylor eladott labdáját sportszerűtlen hibával tetézte, miközben odaát csapata egyik legeredményesebbje volt az irányító Medford. Egyre keményebb volt a palánk alatti harc, a vasiaknál Turner szedte a lepattanókat, nálunk Keller harcolt vele. Markovics triplájával lett megint egyenlő, 3:38-cal a vége előtt. Elképesztő csata ment minden labdáért, Edwards gyömöszölt be egyet a gyűrűbe, de Váradi triplával felelt rá. Rossz szombathelyi dobásokat Alba-büntetők követtek, ezeket Taylor és Lóránt értékesítette, és bár még a legvégén is támadhatott az egyenlőért a Falco, végül nagy csatában behúzta második idei győzelmét az Alba Fehérvár.

Alba Fehérvár - Falco KC Szombathely 77-72 (21-25, 18-12, 14-21,24-14)
    Alba: Taylor 11/3, Markovics 5/3, Burgess, Lóránt 14/3, Keller Á. 5/3. Csere: Farr 9/3, Edwards 14/6, Shepard 15, Filipovics 4, Tóth P., Keller I.