29
30
31

Kerékpár: szingós sikerek Törökbálinton

Szombaton, a Törökbálinton rendezett, III. Riczu Imre Emlékversenyen állt rajthoz a fehérvári Szingo Balaton Team. Az indulóknak kategóriától függően adott számú kört kellett megtenni a nagyjából 6,5km-es városi körpályán. Szinte az összes utánpótlás korosztályban volt versenyzője a klubnak, akik szép eredményeket értek el.

Az U15-ös lányoknál Neubauer Eliza éppen lecsúszott a dobogóról és a 4. helyet szerezte meg. Az U15-ös fiúknál Muskovits Dávid remekül versenyzett, végig az élbollyal haladt és a 11. helyen ért be.
    A WU17-es versenyző Hideg Nóri nem volt ilyen szerencsés, pedig akár dobogóra is állhatott volna, az első körben bukott és kénytelen volt feladni a versenyt, szerencsére kisebb-nagyobb horzsolásokon kívül nem lett nagyobb baja.

Az U17-es fiúknál Paulusz Martin és Endrődi Csaba állt rajthoz, magukhoz képest mindketten jól szerepeltek, Csabának ez volt a 2. országúti versenye és be tudta fejezni a 23. helyen, Martin pedig javuló tendenciát mutat, ő elöl tartotta magát és a 12. helyen érkezett meg a hajrán.
    A WU19-es kategóriában szerezte aSzingo Balaton Team a legjobb helyezését Péteri Nikének köszönhetően, Niké végig ügyesen versenyzett és a végén egy hosszú sprintben nyerte meg az első helyért járó aranyérmet.

Az amatőr futamban Ormánközy Zoltán indult a klubtól, ő a Master1-2 kategóriában a 18. helyet szerezte meg.

A délutáni Elit-U19 futamon egy 5 fős csapattal állt rajthoz a Szingo, itt már nem szerepelt ilyen jól a klub, egyedül, a hosszú kihagyás után visszatérő, Szöllősi Ferenc tudta befejezni a futamot, ő az U19-esek között a 6., abszolútban a 21. helyen ért célba. Varga István már az első kör végén feladta a versenyt, Balogh András a 4. körig volt versenyben, Raffai Zsombort egy bukó versenyző kerékpárja találta el és a sérülése miatt a 4. kör végén szintén feladta a versenyt, Márkus János a 8. körig volt versenyben, ahol szintén egy bukás miatt szakadt le, ahonnan már nem tudott felzárkózni.