30
31

Sport hírek  -  2016. 09. 24. 21:37  -  Somos Zoltán
    Öt Volán-gól, fölényes győzelem a Dornbirn ellen

Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a Fehérvár AV19 az EBEL-ben. Ez volt a legsimább a háromból, Sofronék a második harmad végére el is döntötték a Dornbirn elleni találkozót. Az öt gólt öt játékos ütötte, védekezésben is jó volt a Volán, amely három, zsinórban szerzett győzelemmel feledtette az eddigi egyetlen vereséget.
    A szezont három, egyaránt háromgólos vereséggel kezdő Dornbirn elszántan érkezett Fehérvárra, de a Villach legyőzésétől lendületbe jött Volán nem engedett teret a vendégeknek a meccs elején. A Benoit Laporte által elvárt letámadás működött, több helyzet is kialakult Hardy kapuja előtt, a 8. percben Sofron egy kipattanóra érkezve a vezetést is megszerezte. Jól mentek a hazaiak, mégis a Dornbirn szerezte a következő gólt, mert hátul becsúszott egy figyelmetlenség, és D'Alvise személyében az egyik legrutinosabb vendégcsatár kihasználta az eladott korongot. Mégsem döntetlennel mentek szünetre a csapatok, a 19. percben ugyanis Maylan remekül kerülte meg a kaput és lőtt a hosszúba.

A második harmadban láthattuk, hogy egyik együttes sem az emberelőnyök avatott kihasználója. Pedig a Dornbirn öt a három, és négy a három ellen is támadhatott – a Volán csuopán szimpla fórokat hagyott ki. Viszont egyenlő létszám mellett jól ment neki. Erdély Csanád Maylan kipattanójára érkezve szerezte a harmadik gólt, a harmad hajrájában pedig Courchaine lehetetlen szögből vette be Hardy kapuját, a kapust (szabályosan) zavaró Sofron hathatós közreműködésével. Így a harmadik harmad előtt 4-1 állt a táblán, a Dornbirn megint hárommal állt vesztésre.

A záró játékrész pedig semmiféle fordulatot nem hozott. Az elején még nekiveselkedett a Dornbirn, akadtak meleg pillanatok Rajna kapuja előtt, de valós esélye a felzárkózásra nem volt a vendégeknek. A harmad második felében pedig nagyszerűen játszott, agresszíven letámadott és sok lövőhelyzetet teremtett a Fehérvár. Hardyról több korong is lejött, de volt, hogy bravúrral mentett a francia kapus. Az utolsó előtti percben azonban nem tehette, Makowsky emberelőnyben lőtte ki a bal alsót – ez volt a csapat első szezonbeli kihasznált fórja! Mivel ez is összejött, tökéletes estét zárt a Volán, egyben tökéletes hétvégét, két győzelemmel.

Fehérvár AV19 – EC Dornbirn 5-1 (2-1, 2-0, 1-0)
    Gl.: Sofron, Maylan, Erdély, Courchaine, Makowsky, illetve D'Alvise.