28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 09. 21. 21:55  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Gólváltás szünet után, döntetlen a Vidi-Fradi rangadó

Az őszi csúcsrangadóként harangozták be a Vidoton és a Ferencváros felcsúti mérkőzését, amely az első félidőben meglehetősen óvatos játékot hozott. Gól nem esett, igazi helyzetet is alig láttunk.

Tartogatott meglepetést az összeállításban Henning Berg, a Vidi edzője kihagyta a csapatból a góllövőlistát holtversenyben vezető Feczesin Róbertet, és először adott lehetőséget kezdőként Marko Scsepovicsnak. Szintén bekerült Varga József, miközben három belső védővel állt fel a Vidi, bár Juhász Roland szokás szerint kissé előrébb helyezkedett. De nem ő, hanem Pátkai kapott sárgát már a 3. percben. Az első jó lövést Lazovics eresztette meg, erre Gera válaszolt, mindkét kísérlet fölé szállt. A 13. percben érzékeny veszteség érte a Ferencvárost, Bödét kellett lecserélni, így a gólövőlista másik éllovvasa sem maradt sokáig pályán. Csatárként maradt a Fradinak Djuricin, aki a 18. percben életerős lövéssel jelentkezett, majd még ebben a percben a Bödét váltó Csukics tekerését kellett kiszednie nagy légiút végén Kovácsik kapusnak a bal felső sarok elől.
    KÉPGALÉRIA a mérkőzésről
    Sok szögletet rúgtak a csapatok, kevés veszéllyel, de akcióból még nehezebb volt a mindkét oldalon alaposan feltolt védelmek mögé kerülni. A feszültség néhány kemény belépőben és edzői reklamálásban ötött testet, foci kevesebb volt, helyzet pedig egyáltalán nem. A 30. percben aztá eljutott egy labda Djuricinhez, aki védője szorításában fölé pörgetett. Nagyon óvatos volt a Vidi, a vendégek pedig mintha inkább kontrákra játszottak volna, de legalábbis vártak az esélyre. De az a fehérváriak előtt adódott a 34. percben, amikor Géresi és Scsepovics vitt végig szépen egy ellentámadást, végül a fiatal magyar szélső már helyzetből lőtt fölé. Négy perccel később Djuricin prögette fel magának Gera átadását, majd fordulásból fölé lőtt. Végre láttunk lövéseket, Lazovics is vetődésre késztette Dibuszt. Alapvetően azonban a védekezés szervezettségére figyeltek az első félidőben a csapatok, és nem esett gól, hogy az egyik fél kizökkenjen ebből a játékból.
    A folytatásban Oliveira érkezett Pátkai helyére, de nem ő, hanem Géresi lett főszereplő, aki az 53. percben megharcolt egy labdáért, kapura lőtte, majd Dibusz védése után a kipattanót is megszerezte, amikor buktatták. 11-eshez jutott a Vidi, amit Scsepovics elegánsan helyezett a kapu bal oldakába.  Nyugpodtabban folytathatta a Vidi és nem is állt messze az újabb góltól. A 61. percben Oliveira pontos jobb oldali beadása egyedül találta az ötösön Lazovicsot, de a szerb csatár előre vetődve mellé fejelt. Thomas Doll a dél-koreai Ryu becserélésével próbált lendületet adni csapatának, aki rögtön remek elfutással és beadással jelentkezett, Djuiricin fejesét Kovácsik kiütötte. A 70. percben Lazovics ugratta ki Oliveirát, épp csak annyira hosszan, hogy a kapus tisztázni tudjon. Három perccel később lesgyanús helyzet után Kovácsiknak kellett nagyot védenie, ekkor két szöglet után is meleg pillanatok adódtak a Vidi kapuja előtt.
    Látszott, hogy kontrákra épít az előnyben lévő hazai csapat (bejött Bódi és Feczesin is), a Fradi pedig kereste a réseket a visszaálló piros-kékek között. A 79. percben Lovrencsics kapu elő emelt labdája ment el mindenki előtt, nem sokkal mellé. Többet birtokolta a labdát a Ferencváros és a 83. percben egyenlített. Djuricin lövése nem tűnt védhetetlennek, de a lábak között valahogy utat talált a kapuba. Az utolsó percekben mindkét csapat vezetett még ígéretes táémadásokat, de az eredmény nem változott, igazságos döntetlennel ért véget a rangadó.

Videoton - Ferencváros 1-1 (0-0)
    Videoton: Kovácsik - Nego, Vinícius, Fiola, Stopira - Juhász - Varga, Pátkai (Oliveira) - Lazovics (Feczesin), Scsepovics, Géresi (Bódi).
    Gl.: Scsepovics (11-esből), illetve Djuricin