29
30
31

Az ARAK Utánpótlás Akadémia fiú és lány serdülő csapata is magyar bajnok!

A Regionális Atlétikai Központ adott otthont a hétvégén az Atlétikai Csapatbajnokság és a Serdülő CSB döntőjének. Az elmúlt években az ARAK vagy a fiú, vagy a lány csapata rendre nyert, és az összesített csapateredményben is mindig dobogón végzett! Ezúttal kettős hazai siker született, hiszen az ARAK Utánpótlás Akadémia fiú és lány serdülő csapata is magyar bajnok lett.
    A fehérvári alakulat a lányok pontversenyét szoros eredménnyel nyerte, öt helyezési ponttal többet szerezve, mint a második helyezett Ikarus BSE. Az ARAK fiú serdülőinek már jóval nagyobb volt a fölénye: húsz helyezési ponttal szereztek többet, mint a miskolciak. Az összesítésben csak a különbség lehetett kérdéses. Végül a huszonöt értékelhető csapatból, 54,5 pontos fölénnyel ünnepelhette csapatbajnoki címét az ARAK Utánpótlás Akadémia. A legtöbb pontot dobogós helyezéseivel a lányoknál Endrész Klaudia, Simon Viktória, Takács Boglárka, a fiúknál Tímár Gergely, Kovács Mátyás, Gombolai Balázs szerezte, valamint mind a két 4x100 méteres váltó is alaposan kivette a részét a sikerből. Ezüstérmes az MVSI, bronzérmes pedig a DSC-SI csapata lett.
    A felnőtteknél a májusi elődöntőből a tizenkét legjobb csapat jutott a döntőbe. Az ARAK a tatabányai TSC-vel közösen indult Pannon Duó néven. A jól sikerült első napot követően, 147 ponttal a hatodik helyen fordult a Duó, köszönhetően elsősorban Mátó Sára 400 gátas egyéni csúcsának, és a tatabányai hármasugró Hoffer Krisztina győzelmének, valamint László Dávid távolugró második, Szabó Dániel (100 méteres sprintfutás), illetve Bogdány Tomasz gyaloglásban elért harmadik helyének.
    A második nap 113 pontot sikerült szerezni. László Dávid hármasugrásban, a bányászos Schmölcz Márk Xavér gerelyben lett második, Bogos Tamás pedig a félmaratonon elért hatodik helyével szerzett a csapatnak sok pontot. A Duó többi tagja is igazi csapatként működve tett hozzá több-kevesebb pontot a végül hetedik helyen záró Pannon Duó eredményéhez. A végső sikert a Debrecen-Nyíregyháza duó szerezte meg a Gödöllő-Ikarus és a Honvéd-KSI közös csapata előtt.