28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 09. 04. 21:34  -  Kaiser Tamás, Somos Zoltán, fotó: Bácskai Gergely
    Hazai siker az emléktornán, a MAC-ot is megverte a Fehérvár AV19

Miután a Graz inkább a C-pályán akart játszani, a Fehérvár a MAC-cal csapott össze az Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna döntőjében. Jó meccset játszott a két magyar rivális, a Volán fokozatosan őrölte fel ellenfelét, amelynek kapujában remekelt Arany Gergely. De nem ő, hanem Hetényi Zoltán zárta kapott gól nélkül a döntőt, a fehérváriak 2-0-ra nyertek két légiós, Maylan és Makowski góljával.
    A Fehérvár AV 19 végül is a MAC-cal csapott össze az Ifjabb Ocskay Gábor Emléktorna döntőjében, miután a Graz nem vállalta, hogy a „B”-pályán lépjen pályára. A finálé előtt a Volánban 14 szezont lehúzó, és a klubtól a nyáron távozó Kovács Csabát búcsúztatták el ünnepélyes keretek között. Érdekesség, hogy Kovács rögtön ellenfélként tért vissza Fehérvárra, hiszen új, vélhetően utolsó klubja éppen a fővárosi MAC lett. Kovács Csabának polgármesteri elismerő emlékérmet adott át Cser-Palkovics András. Ocskay Gábortól pedig emlékplakettet, egy emlékmezt, és Ifjabb Ocskay Gábor egyik ütőjét vehetett át Süti.
    Az Emléktorna döntőjére csaknem megtelt az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnok. Alig több mint egy perccel a kezdés után Coorchaine tesztelte a megsérülő Bálizst helyettesítő Arany Gergelyt, a kapáslövést azonban védte a fiatal hálóőr. Öt és fél perc telt el, amikor Hetényinek először védenie kellett, Ruikka próbálkozott lövéssel. A nyolcadik percben pedig már nagyot védett Hetényi, Day Chief lőtt takarásból. A harmad derekán Makowski tüzelt a kékről,a korong azonban kijött Arany mamutjáról, a kontrából pedig Nagy indult meg, a ziccert azonban védte Hetényi Zoltán. A 14. percben kis híján egy késleltetett emberelőnyből megszerezte a vezetést a Volán, Bodo lövése azonban nem talált utat a budapestiek kapujába. Majd a „rendes” előnyben Vas János ütője előtt csúszott el a pakk, pedig a nyáron visszatérő támadó igazán kecsegtető helyzetben volt. Két és fél perccel a harmad vége előtt Sofron lőhetett közelről, de maradt a 0-0.
    A második harmad Volán lövéssel indult, Owens kísérletét hatástalanította Arany, majd szinte azonnal Hetényinek kellett védenie a túloldalon. A a 26. perc végén egy remek korongkihozatalt követően Sárpátki passzolt Maylanhoz aki nem teketóriázott, egyből a kapuba vágta a pakkot, megszerezve ezzel a vezetést a Volánnak! A 29. percben ismét Maylan veszélyeztetett ismét,a légiós ezúttal takarásból lőtt. A folytatásban is nyomott a Fehérvár,igaz emberelőnyben jutott helyzet a MAC-nak is, de igazán komoly gólszerzési lehetőség egyik oldalon sem alakult ki. Egészen a 37. percig, amikor is Roczanov lőtt közvetlen közelről Hetényi kapuja fölé. A játékrész végét emberelőnyben töltötte a Volán, Bodo gólt is üthetett volna,de hiába maradt üresen a kapu előtt nem találta el jól a pakkot, így húsz perccel a vége előtt 1-0 volt az állás.

A záróharmad első lövését Sagert eresztette el, a magyar válogatott védő a 44. percben a kék vonalról tette rá a pakkot, de Arany hárítani tudott. Egy perccel később Bodo kapott egy jó indítást, fonákkal próbálkozott, de Arany ezúttal is a helyén volt. Az 50. percben ismét Bodo került helyzetbe, közelről lőtt kevéssel mellé, járt is érte az elismerő taps. Az 52. percben nagyon közel volt ahhoz a Volán, hogy megduplázza előnyét: egy parádés akció végén Erdély érkezett a kapu elé, de Aranyba lőtte a korongot. Hét perccel a vége előtt kettős emberelőnybe került MAC, Sarauer és Makowski ült le a büntető padra. Utóbbi a késleltetett előny végén volt szabálytalan. Öt a három ellen támadhatott két percig a MAC, és Nagy Gergő révén nem sokon múlt az egyenlítés, de az ex-fehérvári helyzeténél Hetényi bravúrral mentett. És ahogy letelt a két perc – a szurkolók vastapsa közepette – jött a második fehérvári gól, a büntetőpadról éppen visszatérő páros hozta össze. Sarauer tálalt pazarul Makowski elé, aki kíméletlenül vágta a korongot Arany hálójába! Ezzel el is dőlt a meccs, a közönség hatalmas ovációval ünnepelte, hogy megnyerte az emléktornát a Fehérvár.