29
30
31

Négy gólt rúgva szerezte meg első győzelmét a Vidi

Az OTP Bank Liga 4. fordulójában a Videoton FC vasárnap este a Gyirmót vendégeként lépett pályára. Henning Berg együttese már az első játékrészben is uralta a találkozót, a második 45 percben aztán beindult a fehérvári gólhenger. A Vidi végül Juhász, Lazovics, Pátkai és Feczesin találataival magabiztos, 4-0-s győzelmet aratott.
    Az európai kupaporondtól való búcsút követően vasárnap este a Videoton FC a Gyirmót ellen igyekezett megszerezni első bajnoki győzelmét a 2016/17-es bajnoki szezonban. Óriási iramban kezdték a találkozót Henning Berg játékosai: a hazaiak kapusának, Seből Zsoltnak előbb Asmir Suljic lövését, majd Géresi Krisztián fejesét kellett nagy bravúrral hárítania. Az első játékrészben azonban még nem tudta gólra váltani jelentős mezőnyfölényét a fehérvári alakulat.

A második játékrészben aztán fordult a kocka, és beindult a Videoton gólgépezete. Az első gólt Juhász Roland szerezte, aki egy röviden kifejelt labdát bombázott a kapuba a 46. percben. Az 59. percben Suljic passzolt Danko Lazovicshoz, aki 18 méterről hatalmas gólt tekert a bal felső sarokba. A lendületesen futballozó Videoton az utolsó negyedórában is kiszolgálta a közönséget, és Pátkai, valamint Feczesin góljaival 4-0-s győzelmet aratott az újonc Gyirmót ellen.

Gyirmót – Videoton FC 0-4 (0-0)
    G.: Juhász, Lazovics, Pátkai, Feczesin