28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 08. 08. 06:16  -  Simon Erika, Vakler LAjos A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    A kerékpársport igazi ünnepe az idei Bringa Fiesztán

Ötödik alkalommal rendezték meg, a Bringa Fieszta országúti kerékpáros versenyt, amely egyben Senior Országos Bajnokság és az egykori legendás kerékpárosra emlékezve, Asztalos Sándor Emlékverseny is volt.
    KÉPGALÉRIA a versenyről

A kerékpársport igazi ünnepe volt, az idei Bringa Fieszta országos kerékpáros verseny. Hamisítatlan nyári hangulat, nagyszerű pálya, kiváló atmoszféra és a magyar kerékpár sport krémjének izgalmas küzdelme jellemezte, a Kincsesbánya - Gúttamási - Fehérvárcsurgó, 17,4 km-es, 166 méter szintkülönbségű pályán megrendezett megmérettetést.
    Az esemény rangját emelte, hogy ez évben is ezen a versenyen dőlt el, ki viselheti ebben az évben, a magyar bajnoki trikót a Senior kategóriákban, amely a Master III korosztályban, Asztalos Sándor Emlékverseny is volt. A győzelmet, tavalyi sikerét megismételve, Takács Ferenc a Zengő SE versenyzője szerezte meg. A felnőtt férfiak mezőnyében, a legjobb magyar országúti bringások külön versenyében, Hartmann József (Mugenrace Team Prolog) diadalmaskodott. Az U-19 kategóriában, a székesfehérvári fiataloknak is otthont adó, SZINGO- Balaton Team lányai állhattak fel a dobogóra. Péteri Niké és Hideg Nóra mögött, a magyar kerékpársport egyik legnagyobb tehetsége, a mindössze tizenkét (!) esztendős Neubauer Eliza végzett a harmadik helyen. A tündéri ifjú hölgy folytatta sikersorozatát, hiszen az elmúlt héten a debreceni Országos Kritérium Bajnokságon, az U-15-ös korosztályban, bajnoki címet ünnepelhetett, míg a páros időfutamban a második helyen végzett.
    A Bringa Fieszta főrendezője, Németh Zoltán és a szervezők népes csapata, elégedetten nyugtázhatta a nap végén, az idei találkozó, minden tekintetben az esztendő egyik kiemelkedő kerékpáros eseménye volt hazánkban.