28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 07. 31. 07:48  -  www.szekesfehervar.hu, Fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    ARAK-os sikerek az Atlétikai Magyar Bajnokság második napján

Szombaton a női diszkoszvetés és magasugrás selejtezőivel folytatódott az Alba Regia Atlétikai Klub által szervezett 121. Atlétikai Magyar Bajnokság. A kalapácsvető Pars Krisztián, a gátfutó Baji Balázs és a súlylökő Márton Anita is aranyérmet nyert a székesfehérvári atlétikai országos bajnokság második versenynapján, ahol az ARAK sportolói is szép eredményeket értek el.

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Márton Anita magabiztosan győzött a női súlylökés fináléjában. Másodikként az olimpikon hétpróbázó, Zsivoczky-Farkas Györgyi végzett idei legjobbjával – 14.46 méterrel –, míg a riói játékokra ugyancsak hétpróbában készülő Krizsán Xénia ötödikként végzett. Gerelyhajításban Krizsán szintén az ötödik, 100 méter gáton Zsivoczky-Farkas – 13.79 másodperces egyéni csúccsal – a negyedik helyet szerezte meg. Az olimpiai bajnok Pars Krisztiánnak a 73.38 méteres dobás is elég volt a sikerhez, ám ezzel továbbra is elmarad korábbi formájától. Az Eb-ezüstérmes Baji Balázs 110 méteres gátfutásban jó eredményt ért el, elsőségét senki nem veszélyeztette.
    A szombati versenynapon az ARAK atlétái is jó eredményeket értek el. Skoumal Péter 4,30 méteres eredménnyel jutott be a férfi rúdugrás döntőjébe, rajta kívül László Dávidért is szoríthatunk vasárnap a férfi hármasugrás fináléjában. Női rúdugrásban Siskó Zsófia hatodik, míg Huszár Kitti negyedik lett a női hármasugrás döntőjében. Budai Boglárka 800 méteren jutott be a vasárnapi döntőbe, míg Mátó Sáró a legjobb időeredménnyel kvalifikálta magát a 400 méteres gátfutás fináléjába.