29
30
31

Újabb sportágban köszönthetünk magyar bajnokot Székesfehérváron!

A hétvégén Debrecenben jártak a Szingo junior kerékpárosai, ahol a páros OB-t, valamint a kritérium bajnokságot bonyolították. A fehérvári fiataloknak sikerült értékes eredménnyel hazajönni: Magyarország 2016. évi országúti kritérium bajnoka WU15 kategóriában Neubauer Eliza Sára lett! A páros időfutamban pedig Fischer Fannival (Tuttobici-Hungarofondo) indulva az ezüstérmet is megszerezték.
    Székesfehérvári kerékpáros versenyzőért is szoríthattunk a hétvégi debreceni kritériumbajnokságon. A fehérvári Szingó Balaton Team sportolója, Neubauer Eliza Sára remek versenyzésének köszönhetően egy aranyéremmel és egy ezüstéremmel zárta a megmérettetést. A kritérium verseny egy lezárt utcai körpályán zajló megmérettetés, ahol a pályaversenyekhez hasonlóan egy 1-3 kilométer hosszú pályán köröznek a kerékpárosok. A rövid távok és a részhajrák miatt jellemzően gyors, impulzív tempóval haladnak a sportolók. A hajráknál az első négy versenyző kap pontot, és ezek alapján alakul ki a végeredmény – pontegyenlőség esetén az nyer, aki az utolsó véghajrában előbb megy át a célvonalon.

Az U15-ös utánpótlásnál a fiúkat és a lányokat együtt indították ugyan, de a végén külön értékelték őket. A tizenkét esztendős Neubauer Eliza Sára az U15-ös kategóriában indult, ahol összesen tíz kilométert kellett teljesíteni három részhajrával. Az induló lányok között gyakorlatilag mindenki ott volt, aki a korábbi szakági versenyeken indult, így kifejezetten erős mezőny gyűlt össze, ráadásul az indulók dolgát a befutónál lévő szembeszél is nehezítette. A fehérvári kerékpáros okosan helyezkedve, a kanyarokban bátran fordulva végig meggyőzően versenyzett. Az utolsó körben sikerült a mezőny elejében helyezkednie, így egy szoros sprintben tudta maga mögé utasítani a TuttoBici versenyzőjét, Fischer Fannit, akivel párosban ezüstérmet is szerzett.