29
30
31

Továbbjutott az Európa Liga harmadik selejtezőkörébe a Videoton FC

Kétgólos előnyről várhatta a Videoton FC a csütörtöki esti FK Čukarički elleni Európa Liga visszavágót. A belgrádi meccset aktívabban kezdték a hazaiak, és Fofana révén gyorsan előnybe is kerültek az első játékrészben. A meccs hajrájában Pátkai passzát Géresi Krisztián váltotta gólra, a Videoton FC pedig 3-1-es összesítéssel továbbjutott.
    Csütörtökön este Belgrádban, az FK Čukarički ellen lépett pályára a Vidi az Európa Liga második selejtezőkörének visszavágóján. Az első találkozón Henning Berg együttese Bódi és Suljic találataival 2-0-ra győzni tudott hazai pályán, így kedvező előjelekkel várhatta a második felvonást. A norvég mesternek mindössze az eltiltott Nego-t kellett pótolnia a csütörtöki meccsen, így mindössze egy helyen változott a Videoton FC kezdőcsapata a múlt héthez képest. A Vidi a Kovácsik - Szolnoki, Vinícius, Lang, Stopira - Pátkai, Simon - Barczi, Suljic, Bódi – Géresi tizeneggyel kezdte el a visszavágót, amelyen az első próbálkozás a hazaiak előtt adódott a 6. percben. Ekkor Marko Docic eresztett meg egy lövést 17 méterről, ám Kovácsik magabiztosan fogta a lövést.

Hét perccel később azonban már ő is tehetetlen volt, ugyanis megszerezte a vezetést az FC Čukarički. Egy kiugratás után a hazaiak centere, Fofana lépett ki, és nagyon higgadtan lőtte ki a jobb alsó sarkot Kovácsik mellett. A gólt követően lendületben maradtak a hazaiak, és kis híján növelni is tudták az előnyüket a 23. percben, ám Zivkovic fölé bombázott 17 méterről. Az első félidő második felében azonban már a Videoton FC ragadta magához a kezdeményezést, és helyzetekig is eljutott a piros-kék alakulat. A 32. percben Barczi lépett ki nagy ziccerben, akinek életerős, 16 méteres bombáját szögletre tolta Stevanovic kapus. A 37. percben újabb kecsegtető lehetőség adódott a Videoton FC előtt: Barczi passza után Géresi lőtt az oldalhálóba az ötös sarkáról.

Ahogy az várható volt, a második félidő elejét rögtön megnyomta a hazai együttes. A 49. percben Masovic cselezte be magát szépen a Videoton 16-osán belülre, majd 8 méterről tüzelt, a Kovácsikról kipattanó labdát Vinícius vágta ki. Egy perccel később az aktívan futballozó Géresi lőtt éles szögből a kapu fölé. A 64. percben hatalmas ziccert hagyott ki Barczi Dávid, aki Suljic kiugratása után Stevanovic kapusba lőtte a labdát 10 méterről. A 77. percben aztán végleg eldöntötte a továbbjutás sorsát a Videoton FC. Pátkai Máté remekül ugratta ki Géresi Krisztiánt, aki 8 méterről magabiztosan lőtt Stevanovic mellett a kapuba. A 90. percben meg is nyerhette volna a meccset a Vidi, ám Barczi lövését nagy bravúrral hárította Stevanovic. Végül 3-1-es összesítéssel továbbjutott a piros-kék együttes, amely a következő fordulóban a dán Midtjylland csapatával találkozik.

FK Čukarički – Videoton FC 1-1 (1-0) – Továbbjutott a Videoton FC 3-1-es összesítéssel
    G.: Fofana, illetve Géresi