29
30
31

Gyulai Memorial - Márton Anita negyedik helyen végzett súlylökésben

A női kalapácsvetést Anita Włodarczyk nyerte 78,10 méteres dobással, a női 5000 méter pedig Agnes Jebet Tirop 15:02.83-as idővel a Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíj vasárnap rendezett versenyszámaiban Székesfehérváron a Bregyó Sportcentrumban található Regionális Atlétikai Központban. Vasárnap délutánra az eső már elállt, ám erős szélben kezdődött meg a női kalapácsvetők versenye és a női 5000 méteresversenyre még a nap is kisütött.
    KÉPGALÉRIA a vasárnapi versenyről

Képek: Bácskai Gergely
    A világcsúcstartó lengyel Anita Włodarczyk mind az öt dobását 70 méter felett teljesítette, negyedikre sikerült a győztes, 78,10-es eredményt elérnie. A második helyen az Eb-bronzérmes azeri Hanna Skydan (71,69 méter), a harmadikon pedig a 2007-es világbajnok német Betty Heidler (71,15 méter) végzett. A legjobb magyar versenyző, Orbán Éva a 12. lett 65,49 méterrel.
    A női 5000 méteren a kenyai Agnes Jebet Tirop 15:02.83 perces eredménnyel nyert, mögötte egyéni legjobbjával, 15:03.17-tel, a szintén kenyai Margaret Chelimo Kipkemboi futott be, a harmadik pedig az etióp Gotytom Gebreslase lett 15:04.24 perccel.
    Az idén először kétnapos Gyulai Memorial hétfőn folytatódik, az amatőröknek rendezett verseny és a nemzeti számok után 16.45 órakor lesz az ünnepélyes megnyitó.