30
31

Sport hírek  -  2016. 07. 17. 20:01  -  Kaiser Tamás / fotó: vidi.hu
    Az első percben vezetett, de kikapott a bajnoki rajton a Videoton

A Diósgyőrt fogadta a Videoton Felcsúton, a labdarúgó NBI. első fordulójában vasárnap. A Vidi hamar, már az első percben betalált, a vendégek azonban hamar egyenlítettek, sőt, a szünet előtt a vezetést is megszerezték. A második félidőben hiába nyomott a fehérvári csapat, és hiába került a hajrára emberelőnybe, nem sikerült egyenlíteni.

Henning Berg vezetőedző – érthető módon – több helyen is változtatott kezdőcsőpatán a hétközi El-selejtezőhöz képest. Bekerült a csapatba Juhász Roland, Kovács István, Fejes András, Filipe Oliveira, valamint ezúttal már az első perctől a pályán volt Feczesin Róbert. A Diósgyőr kispadján tétmeccsen először foglalt helyet a Székesfehérvárról az előző szezon végén távozó, és a Vidit ezüstéremhez segítő Horváth Ferenc. A kezdőrúgás előtt Feczesint Róbertet köszöntötték 150. bajnoki mérkőzés alkalmából. A meccset a Vidi kezdte jobban, és rögtön az első percben megszerezte a vezetést: Feczesin Róbert egy szöglet variáció után talált közvetlen közelről Antal Botond kapujába. A 7. percben kis-híján jött az egyenlítés, Bognát ugratta ki remekül Nikházit, aki belépve a 16-oson belülre már csak Kovácsikkal találta magát szemben, a fehérvári kapus azonban lábbal védett. A 11. percben Fejes tett középre egy labdát balról, megint Feczesin érkezett, fejese azonban ha nem is sokkal, de elkerülte a kaput.
    A 17. percben Bognár István húzott egy váratlant, és remek mozdulattal, 16 méterről célba vette a fehérvári kaput, lövése pedig utat talált a hálóba, 1-1. A 21. percben Elek Ákos esett el a fehérvári büntető területen belül, Andó-Szabó játékvezető azonban „továbbot” intett. Négy perccel később Barczi lövése ment nem sokkal mellé. A 39. percben szép akciót vezetett a vendéggárda, a labda előbb kikerült a baloldalra Ugraihoz, aki Bognárhoz passzolt, a diósgyőriek tízese a leshatárról lőtt a kapuba baloldalába, 1-2. A szünetig nyomott a Videoton, Feczesin be is talált, de szabálytalanság miatt a játékvezető nem adta meg a gólt, így a 45 percnyi játék után a Diósgyőr állt jobban.

Az 52. percben cserére szánta el magát Henning Berg, Barczi helyett a korábbi szerb válogatott Danko Lazovics érkezett. Öt perccel később Szolnoki lőtt 17 méterről, Antal magabiztosan fogta. A Videoton folyamatosan fölényben játszott, igaz, sokáig valódi gólhelyzetet nem sikerült kialakítania a vendég kapu előtt. A három pont megszerzése érdekében Berg újabb támadót küldött be, igaz, egy támadó helyére: a 65. percben Géresi váltotta Feczesint. A cserét követően Juhász lövése jött ki Antal kapusról, majd Nego lövését blokkolta egy diósgyőri védő. Három perccel később a fehérvári publikum drukkerek ismét 11-est kiáltottak, Géresi került a földre, de Andó-Szabó sípja ezúttal is néma maradt. A 71. percben a csereként beálló Bacsa lőtt húszról kevéssel mellé. A 77. percben Oliveira helyére a korábban már reklamálásért „besárguló” Asmir Suljic érkezett, Henning Berg tehát szűk negyedórával a vége előtt kihasználta harmadik cserelehetőségét is. Három perccel később Nego lőtt éles szögből fölé. A 81. percben megfogyatkozott a DVTK, Lázár Pál kapta meg második sárga lapját. Három perccel később az emberhátrányban lévő Diósgyőr 11-eshez jutott, Bognár buktatták a 16-oson belül. A büntetőt a sértett végezte el, Bognár a kapu bal oldalát vette célba, Kovácsi érezte ezt, és kiütötte a labdát. A rendes-játékidő utolsó percében Fejes került helyzetbe, de Antal kiválóan mozdult ki a vonalról, és védett. Majd Juhász lépett ki jól, de a válogatottságot lemondó védő lövésénél is a helyén volt a miskolci hálóőr, aztán pedig Nego próbálkozását blokkolták a vendég védők. Az egyenlítés végül nem jött össze, a Videoton vereséggel kezdte az NBI-es szezont.

Videoton FC – DVTK 1-2 (1-2)
    Videoton FC: Kovácsik - Szolnoki, Juhász, Lang, Fejes - Pátkai - Kovács, Barczi (Lazovics, 52. p.), Oliveira (Suljic 77. p.), Nego – Feczesin (Géresi, 65. p.). Gólszerzők: Feczesin 1. perc, illetve Bognár 17. és 39. p. Kiállítva: Lázár P. 81. p.