29
30
31

Röplabda: Diákolimpiai bajnokok a felsővárosis gyerekek

A székesfehérvári röplabdás lányok valamennyi mérkőzésüket megnyerve aranyérmesek lettek a miskolci röplabda diákolimpia-döntőn. A fiúk is eredményesek voltak, ők az elődöntőben egy kecskeméti csapattól kaptak ki, és végül negyedik helyen végeztek.

A csapat tagjai: Berkó Vivien, Sziládi Viktória, Huszár Imola, Kis Anna, Blázs Eszter, Orosz Bianka, Nagy Anna, Sötét Panna, Berko Liliána, Kovács Evelin, Virág Zsófia. Edző: Fésűs Irén.
    Megnyerte a IV. korcsoportos röplabda diákolimpiát a székesfehérvári Felsővárosi Általános Iskola leány csapata. Fésűs Irén tanítványai mind az öt mérkőzésükön győzedelmeskedtek, szettet is csupán egyszer veszítettek. A miskolci finálé csoportküzdelmei során a Jászberényt 3:1-re, a hazaiakat és a sömegieket pedig 3:0-ra verték.

Az elődöntőben a kecskemétiekkel kerültek össze a fehérvári lányok, de ezúttal is sima 3:0-s sikert arattak. Ez a magabiztos, fölényes játék a döntőben újra megmutatkozott: a nyíregyházi Móricz ellen újfent 3-0 és győzelem lett a vége, így 2016-ban diákolimpiai bajnoki címet szereztek a Felsővárosis lányok.

Felsővárosi – Nyíregyháza 3:0

A csapat tagjai: Sebők Árpád, Szűcs Rajmund, Nagy Ádám, Monos Gergő, Kis Dániel, Bencze Zoltán, Lukács Bence, Szentesi Bálint, Kocsis Barnabás. Edző: Nagy Róbert.
    A fiúk is jól szerepeltek ugyanebben a korosztályban, szintén Miskolcon. Nagy Róbert fiai negyedik helyen végeztek az országos diáksport-sorozatban, miután két csoportmérkőzést megnyerve továbbjutottak, de az elődöntőben, majd a bronzcsatában is alulmaradtak.

Felsővárosi – Kecskemét (Arany) 3:2
    Felsővárosi – Gógánfa/Dabronc 1:3