29
30
31

A fehérvári triatlonisták Fonyódon is folytatták az éremhalászást

Az idén alakult Alba Triatlon SE igazán jó lendülettel veszi az akadályokat. Minden versenyükről érmes helyezésekkel térnek haza. Június 11-én Fonyódon a sprint távú ranglista és rövidtávú Ob-n mérte össze tudását a csapat az ország legjobbjaival.

A délelőtti kellemes balatoni időjárás kedvezett a sprint távon indulóknak, akik ezt meg is hálálták, az Albások néhány kiváló helyezéssel gyűjtöttek értékes ranglistapontokat.
    Az Egyetemi és Főiskolás bajnokságon Mester Dóra folytatta a duatlonban megkezdett sikeres szériáját, és másodikként zárta a versenyt, csapatban pedig első helyett szerzett.
    A fehérvári hölgyek sikeres szereplése ezzel nem ért véget. A 750m úszásból, 20km kerékpározásból és 5km futásból álló sprint távon a felnőtt 1-es kategóriában Pató Zsófia, míg a senioroknál Nagy Zsuzsanna hozta el az aranyérmet. Slett Emese az öttusa után a triatlonban is letette névjegyét. A jelentős időhátrányt okozó kerékpáros technikai problémát kiváló futóteljesítményével ellensúlyozta és felnőtt nők közt a Top10-ben végzett, 8. helyével értékes pontokat szerezett új egyesületének.

A rövidtávon (1500m úszás-40km kerékpározás-10km futás) indulókhoz már nem volt kegyes a Balaton. Erős hullámzás és viharos szél kísérte az egész versenyt, nagy kihívás elé állítva a közel 200 versenyzőt. A férfi 3-as korcsoportban Deák Zoltán 8. helyével újabb pontokat szerzett a klubnak. Az Alba Triatlon SE vezetőedzője, Janota Zoltán se maradt ki a küzdelemből. Az edzősködés mellet a versenyzésben is egyre jobban magára talál az új csapatban. A felnőtt 4-es korcsoportban 3. helyezést szerzett. Így értékelte az egyesület teljesítményét:

„Egyre jobban látszik, hogy a tucatszor begyakorolt mozdulatokat, taktikai utasításokat téthelyzetben is végrehajtják a versenyzők, bátrabbak, magabiztosabbak. Rengeteg a tennivaló a csapat körül, mindenkinek új ez a helyzet és folyamatosan alkalmazkodni kell, de a nagy hajtásban is mindig az ember a legfontosabb. Azért dolgozom, dolgozunk, hogy a sporton keresztül mindenki megértse, irányítani tudja önmagát, célt és értelmet találjon a küzdésben és a mindennapokban. Ezen elvek mentén szervezzük a nyári gyerek triatlontáborunkat is. Nagy segítség, hogy egy rendkívül összetartó, jókedvű csapat és egy mindenben segítőkész elnökség áll mögöttem. Erre lehet hosszú távon alapozni.”