28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 06. 10. 16:29  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Későn ébredt, már nem tudott egyenlíteni, így ezüstérmes az Alba Fehérvár

Negyedik meccs, újra Fehérváron: folytatódott a bajnoki döntő. Ezúttal más koreográfia szerint, mint az előző ittenin, mert szinte végig a Szolnok vezetett. Volt, hogy már hússzal is, de a hajrában nagyon feljött az Alba. A végjátékban Simon Balázs két büntetővel egyenlíthetett volna, ám nem sikerült, így kettővel nyert és bajnok a Szolnok.

Kenny Chery nem öltözhetett be a társakkal, az Alba kanadai irányítójának nem jött rendbe a talpsérülése. Egy döntőben minden vezsteség érzékeny, de az előző meccsen éppen a Szolnok bizonyította, lehet pótolni a fontos kulcsembert is. Az akkor hiányzó Milosevics nem került vissza a kezdőbe, a vele együtt a második meccsen kiállított Anthony Myles viszont igen. A fehérvári szurkolók által nagyon megünnepelt Lóránt Péter büntetői hozték az első pontokat, utána viszont kísértett a szolnoki meccs, támadólepattanókból volt eredményes az Olaj.Bőven akadt rossz dobás mindkét oldalon, az első negyed felénél még 6-6 állt a táblán. Vojvoda triplájával öttel lépett meg a vendégcsapat, a fehérváriaknak komoly gondjaik voltak irányító poszton. Miután Jones is kintről talált be, időt kellett kérnie Dzunics Braniszlavnak. Csak Milosevics harmadik személyije miatt kellett aggódnia a Szolnoknak, amely jobban dobta a triplákat és jobban lepattanózott. Már kilenccel mentek Boriszovék, amikor Lóránt gyors egymásutánban triplát és duplát dobott, időkérésre kényszerítve Ivkovicsot. A negyed végén aztán újabb hazai hibák és két vendégkosár miatt kellett bosszankodnia a teltházas publikumnak.
    Első büntetőjüket a második negyed elején dobták a pirosmezesek, ezzel lett tíz közte.Jó ritmusban támadott és jól védekezett a Szolnok, ráadásul nagyon ültek a dobásai is. Boriszov nagy hármasa után 20-35 állt az eredményjelzőn, vagyis "állapotban" voltak a vendégek, minden beesett nekik. Védekezésük volt az alap, mert elbizonytalanította az Albát. A hazaiak csak keresték a megoldást, közben a Szolnok olykor a reménytelen támadások végén is betalált. Myles tripléi sem hoztak felzárkózást, egy eladott labda után Milosevics ziccerével már csaknem hússzal vezetett az Ivkovics-csapat. Jellemző, hogy Pearson a 18. percben szerezte első pontjait, büntetőből. Amikor egy Vojvoda kezéből kicsúszó labdából induló támadást Spurlock triplával fejezett be, jött a szolnoki időkérés, de még tíz fölött vezettek a vendégek. Pearson sportszerűtlen hibát harcolt ki, majd duplát dobott, de mindig jött egy védekezésbeli kihagyás, eladott labda, így a nagyszünetig majdnem ötven pontot kapó Fehérvár távol volt az ellenféltől - és az ötödik meccs esélyétől is.
    Nagy különbség a dobószázalékban volt a két csapat között, 58 százalék állt szemben 35-tel, nem a mi javunkra... Ezen javított Spurlock triplája az első támadás végén a harmadik negyedben - előtte már Kovács Péter két faultot is összeszedett. Mégsem lehet mondani, hogy a gázra lépve kezdett volna az Alba, sőt: Borisziv és Vrbanc is ott folytatta, ahol szünet előtt abbahagyta, szórták a triplákat. A negyed harmadik percében hússzal vezetett a Szolnok, nem túl bonyolult, de igen hatékony kosárlabdával, ezzel lélektanilag is padlóra küldve az Albát. Hangos is volt a hatvan vendégszurkoló, a fehérváriakon pedig az időkérés sem segített. Öt perc alatt öt pontot tudott szerezni az Alba, miközben a vendégek nyugodtan végigjátszották a támadóidőket. A frissen beállt Supola triplája tizenötre csökkentette a különbséget, és bár ekkor a Szolnok sem tudott mezőnykosarat szerezni, büntetőkkel jól elvoltak a Tisza-partiak. A negyed végén aztán Tóth Péter duplái, Spurlock hármasa, majd az irányító kinti dobása nyomán látotávolságba kerültek a hazaiak a talán túlzottan elkényelmesedő Szolnokkal szemben.
    A negyedik negyed elején egyszer még felment tíz fölé a vendégelőny, utána azonban látványosan elfogyott az erő a kevés embert forgató Szolnoknál,és ezt ellen "Harry Potter" sem tehetett. Az Alba azonban nem volt elég jó ahhoz, hogy kihasználja az ellenfél fáradását, lassan araszolgatott, sok egyénieskedéssel a játékában. Így is egyre nagyobb volt a feszültség és a hangulat, hiszen Pearson kosaránál már csak néggyel vezetett az Olaj. Nagyon sok támadás maradt ki mindkét oldalon, az Albában sem volt, aki átlendítse a csapatot a legfontosabb határon - a vendégek pedig szinte csak büntetőket dobtak be ekkor már. Az utolsó percen belül aztán kiteljesedett a döntő drámája. Supola újabb triplájával, majd Pearson góllal együtt kiharcolt faultjával már csak egyetlen ponttal álltak jobban Milosevicsék, amikor Vojvoda előbb bedobott egy büntetőt, majd odaütött Simonnak és kipontozódott... A fehérvári kapitány azonban nem élt az eséllyel, kihagyta első büntetőjét, az utolsó, kétségbeesett tripla pedig lejött, így 78-76ra a meccset, 3-1-re pedig a döntőt is megnyerte a Szolnoki Olaj, megvédve címét. A TLI-Alba Fehérvár ezüstérmes a 2015/16-os szezonban.

TLI-Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj 76-78 (15-23, 22-26, 20-17, 19-12)
    Alba: Simon B, Myles 8/6, Spurlock 15/12, Pearson 12, Lóránt 16/3. Csere: Wright 2, Supola 9/6, Tóth P. 7/3, Csorvási 2, Markovics 5.