28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 06. 04. 17:08  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    A bevehetetlen (Fehér)vár: a Szolnokot is kiütötte az Alba!

Folytatódott a kosárdöntő, a második meccsen Fehérváron csapott össze az Alba a Szolnokkal. Voltak igencsak feszült pillanatok, de nem az eredményt tekintve, mert magabiztosan játszott, és egy félidő alatt eldöntötte a meccset az Alba. Myles és Mylosevics bunyója két kiállítást hozott, ezt leszámítva elmondható, nem volt egymáshoz közel a két csapat.
    KÉPGALÉRIA a meccsről
    A felvezetés méltó volt a döntőhöz: a Kodály Zoltán iskola vegyeskara énekelte a Hinuszt, együtt a szurkolókkal - majd a Volán Fehérvár olimpiai kvótás öttusázóit, a világbajnok Kovács Saroltát , valamint Demeter Bencét köszöntötték a parketten. Kovács Saci végezte el az ünnepélyes feldobást is - innen aztán komolyra fordult a dolog. Az irányító poszton ismét Vojvodával kezdő Szolnok érezhetően benne és Milosevicsben bízott, de nem volt könnyű dolguk, ahogy az Alba is szenvedett a vendégek védekezésével. Spurlock hármasánál robbant először a csarnok, de Vojvoda azonnal válaszolt. Következő két dobása azonban kimaradt, a hazaiak ellenben kintről, bentről jól céloztak és 14-5-re elléptek.Ivkovics bőszen cserélt, időt kért, de Pearson második hármasával közte tíz lett. Jött a séeülésből visszatérő Chery, labdát lopott, büntetőt harcolt ki. tizennégy lett az előny. Keller zsákolásánál kellett először Dzunics Braniszlavnak is magához hívnia csapatát. Bejött, mert a zóna ellen Pearson duplát, Chery triplát dobott, és egy kivédekezett támadás után 27-12-vel zárta az első negyedet a Fehérvár.
     A pank alá vitte be inkább az Olaj, a lepattanókra azonban jobban figyeltek a mieink, mint az első meccsen, ráadásul élő falat vontak a büntetőterületre. Chery triplát dobott, Markovics visszaszedte a támadólepattanókat, közben a vendégek vért izzadtak a kosarakért és még üresből sem talltak be. Lóránt Péter előbb kintről célzott jól, majd testi erejét kihasználva betolta védőjét, és 44-23-nál huszat számolt a Szolnokra a hazai publikum. Ivkovics előbb időt kért, aztán kireklamált magának egy technikait, próbálta kizökkenteni csapatát az apátiából. Jones támadásban jól teljesített, de Lóránttal nem bírt - kár, hogy a büntetőket ismét elég rosszul dobta az Alba. A feszültséget a reklamálások mutatták, mégis előzmény nélküli volt, ami a 19. percben történt. Vojovoda ellen támadó hbát fújtak, mjd pillanatok alatt óriási kakaskodás kezdődött, itt Myles, ott Milosevics válallta a vezérbika szerepét. Hosszas videózás után mindkettőt kilálították a jáékvezetők. Még nem volt vége: a következő támadásnál Kovács és Pearson ellen ítéltek páros faultot, majd a szolnoki hátvéd kapott egy technikait is reklamálásért... Úgy tűnt, a Szolnok összecsuklik, az Alba megnyugszik, mert Simon triplájával ötven fölé jutottak a hazaiak a félidő végére és pontosan kétszer annyi pontot szereztek, mint a címvédő.
    Olyan volt innentől a helyzet, mint az az ökölvívó mérkőzés, ahol az egyik fél már padlón is volt, de megpróbál lábon maradni és esetleg visszatámadni, a másiknak ellenben elég csak "szurkálnia", hogy ő győzzön. Az Albát semmi nem sürgette, bár nem stílusa a hosszú, türelmes játék. Hogy azért figyelniük lell a hazaiaknak, azt Keller triplája (!) mutatta, igaz Spurlocktól jött a válasz, neki kevésbé "testidegen" ez a műfaj.  Supola is beköszönt, egy végletekig kijtszott akcióval pedig már harminc fölött volt a különbség. Ivkovics becserélte Somogyit, pedig nem szokása, ez is mutatta, inkább kármentésben gondolkozik. Megjegyzendő, a 220 centire nőtt ex-fehérvári center mellett láthatóan bátortalanul próbálkoztak a hazaiak. És egy 11-0-ás szolnoki rohanás után már Dzunisnak kellett időt kérnie. Az Olaj magas szerkezete és az Alba-védekezés felpuhulása is kellett a változáshoz, aztán leült Somogyi, Chery pedig triplát dobott. Kulcsemberek kaptak pihenőt itt is, ott is, a vendégek büntetői semmiféle izgalmat nem okoztak.

A negyedik negyedben rossz szolnoki dobásokból újabb hazai kosarak jöttek, Filipovics akadálytalanul futott ziccerig. Markovics megint eladta szokásos befutását, de a fehérvári szurkolók Somogyi zsákolását is "megünnepelték". Az általában keveset, vagy annyit sem játszók közül Zsíros triplával köszönte a ritka lehetőséget. Zóna ellen kevés fantáziával, és a sebességből érezhetően visszavéve támadott a biztos befutó Alba. A koncentráció is csökkent, így közelebb jöhetett a szintén nem túl ambíciózus Szolnok, a fehérvári béközép pedig a tévékommentátornak is üzent egy mondókával.  Tóth Péter büntetőjével eldőlt, hogy minden pályára kerülő Alba-játékos szerez pontot. A mecset Supola harmadik triplája zárta le, ez volt a tizenkettedik fehérvári hármas a meccsen. Fegyelmezett, harcos, a döntőhöz felnőtt, kőkemény Alba Fehérvárt láttunk, amely megmutatta a címvédőnek, hogy nem adja olcsón a bőrét a döntőben. Ha adja egyáltalán... Harmadik meccs kedden Szolnokon, idegeskedni valója most inkább az Olajnak van.

TLI-Alba Fehérvár - Szolnoki Olaj KK 91-66 (27-12, 25-14, 20-21, 19-19)
    Alba: Simon 5/3, Myles 6, Spurlock 8/6, Pearson 18/6, Lóránt 17/3. Csere: Chery 11/9, Markovics 4, Wright 7, Csorvási 3, Supola 9/9, Filipovics 2, Tóth P. 1.