29
30
31

Aranyérmekkel teli hétvégén vannak túl a Fehérvár Rugby Club sportolói

Három aranyérmet szereztek a Fehérvár Rugby Club SE versenyzői szombaton. A Zalaegerszegen megrendezett Tini Súlyemelő Országos Bajnokságon ahol Csonka Laura a Fehérvár Rugby Club súlyemelője aranyérmet nyert, ezen kívül a felnőtt és U16-os női csapat is bajnoki aranyérmet szerzett.

Zalaegerszegen rendezték szombaton a Tini Súlyemelő Országos Bajnokságot, ahol Csonka Laura, a Fehérvár Rugby Club súlyemelője országos bajnoki címet szerzett 63 kg súlycsoportban, a 13-15 éves korosztályban.
    Az FRC női csapata 8. bajnoki fordulóját Kecskeméten játszotta úgy, hogy 10 ponttal veretlenül vezette a bajnokságot. A női csapat első mérkőzését a Vadmacskák ellen játszotta. A mérkőzés jól indult, hiszen rögtön az első percben Gyolcsos Mária 5 pontot ért el. A harmadik percben Huszti Katalin bokasérülését követően a védelemben keletkezett résen az ellenfél átfutott, és átvette a vezetést 5-7-re. Az első félidőben Gyolcsos Mária két céljával azonban már 15-7 volt az állás. A második félidő második percében újabb elfutást követően Gyolcsos Mária már 20-7-ra alakította az eredményt, majd Zólyomi Edit jutalomrúgását követően 22 -7 volt az eredmény. Végül 22-17-re nyertek ezen a meccsen a fehérvári lányok.

A második meccsen a bajnokesélyes csapat látványosan szétesett fejben, melynek köszönhetően az utolsó helyen álló Budapest Medvék csapata szerezte az első 7 pontot. Hiába szerzett ezután Zólyomi Edit 5 pontot, még mindig az ellenfél vezetett. Szentesi Szimonetta félpályás elfutását követően 12 -7-re átvette a vezetést a Fehérvár. A Medvék azonban mérkőzés utolsó percében a szélen történt elfutással 7 pontot szereztek, így 14-12 re győztek. Ezzel a Fehérvár elvesztette veretlenségét a bajnokságban.

A Vác Királyság SE elleni meccsen a váciak vitték az első célt. A mérkőzésen a fehérvári lányok még mindig nem a régi formájukat hozták, de a mérkőzést így is meg tudták nyerni 12-5-re. A Fehérvár Rugby Club nyolcszoros magyar bajnok csapatának névsora: Sólyom Beatrix, Geringer Nikolett, Huszti Katalin, Sándor Sára, Zólyomi Edit, Szabados Katalin, Antal Patrícia, Kiss Fanni, Szentesi Szimonetta, Kiss Viktória, Jakab Zsuzsanna, Antal Petra, Gyolcsos Mária.

Bajnokság végeredménye: I. Fehérvár Rugby Club, II. Királyság Se Vác, III. Vadmacskák Érd, IV. Medvék Budapest, V. Mladost Zágráb, VI. Esztergom Vitézek .

U16-os női bajnokság:
    Fehérvár Rugby Club – Vadmacskák 45 – 0.
    Fehérvár Rugby Club – Szeged 40 – 0.
    Fehérvár Rugby Club – Torpedó Budapest 5 – 20.

A Fehérvár Rugby Club U 16. csapata az őszi idényben tetemes előnyt szerzett a bajnokságban. A tavaszi idényben a fehérváriak kulcsjátékosainak sérülése folytán fölénybe került a Torpedó Budapest. A bajnokság utolsó fordulója előtt viszont öt ponttal vezetet a Fehérvár, így az előny behozhatatlannak bizonyult. Az U16-os magyar bajnokságot a Fehérvár Rugby Club csapata nyerte.

Névsor: Élő Zsanett, Geringer Vivien, Bence Liza, Völgyi Virág, Balogh Adrienn, Oláh Dorottya, Kvak Alexandra, Kiss Virág, Nagy Tamara.