Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 05. 24. 22:11  -  Kaiser Tamás / fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Simán nyerte az elődöntő harmadik meccsét az Alba

Gyakorlatilag az első negyedben eldöntötte az elődöntő harmadik meccsét a TLI-Alba Fehérvár. Dzunic Branislav együttese nekiesett a Paksnak, és tíz percnyi játék után huszonegy ponttal vezettek, a vendégek nem tudtak visszazárkózni, így végül majd' harminc lett közte. Összesítésben ezzel 2-1-re vezet az Alba.

A Paks nagyon hamar, kevesebb mint két perc alatt begyűjtött a meccs elején három személyi hibát, igaz, Pearson nem tudta valamennyit pontra váltani. Kenny Chery egy remek triplával nyitott, majd Spurlock zsákolt egyet, négy perc után 12-6 tol az állás, a paksiak edzője időt is kért. Az Alba azonban nem állt le, Pearson duplája után már tíz volt közte, majd jött Spurlock hármasa és tovább nőtt a különbség. Két perccel a szünet előtt Schmidt Béla 25-8-nál ismét időt kért, de a negyed végéig újabb négy ponttal tudta növelni előnyét az Alba.
    KÉPGALÉRIA a meccsről
    A második tíz percet Simon Balázs kosara nyitotta, majd Robinson dobta az első vendég triplát. Elingsfeld pontjai után ismét húszon belülre kerültek a tolnaiak, a játékrész felénél Lóránt három pontját követően azonban 44-22-ő állt az eredményjelzőn. Markovics dobta az Alba félszázadik pontját, majd Will süllyesztett el egy hármast, 50-32-nél Dzunic mester kért időt. A félidő utolsó percében előbb Lóránt emelt be egy szép hárompontost, a dudaszó pillanatában pedig Eilingsfeld talált be, 56-37-tel mentek nagyszünetre a csapatok.
    Lóránt kezdte a pontgyártást a második félidőben, amire Barnies válaszolt egy triplával, majd jött az ezen az estén is remeklő Chery, aki előbb egy betörés után, majd a hárompontos vonalon túlról is betalált. Dunn hármasa után „csak” tizenhét pont volt ismét a különbség, de ismét rákapcsolt a Fehérvár, és Myles kosara után már majdnem harminc pont (80-52) volt a differencia a két együttes között.
    Huszonöt pontos hazai előnnyel vágtak neki a záró tíz percnek a csapatok, amely így tényleg már csak formalitás volt. A legnagyobb tapsot a sérülése után visszatérő Supola Zoltán kapta, aki egy dupla mellett egy hármas is berámolt a paksi gyűrűbe. Az Alba ugyan végül nem jutott el százig, de az utolsó percet így is vastaps közepette tölthették a parketten a játékosok. A TLI-Alba Fehérvár 96-68-ra győzött, és összesítésben 2-1-re vezet az elődöntőben. A negyedik meccset pénteken, 18 órától Pakson rendezik.

TLI-Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 96-68 (34-13, 22-24, 24-18, 16-13)
    Alba Fehérvár: Simon 5/3, Chery 16/9, Filipovity, Myles 7, Markovic 9, Tóth 6, Csorvási 4, Spurlock 8/3, Pearson 16, Supola 5/3, Wright 2, Lóránt 18/3.