30
31

Sport hírek  -  2016. 05. 21. 20:00  -  Somos Zoltán
    Volt esély, de nem élt vele az Alba, egyenlített a Paks

Második meccs, most Pakson: folytatódott az elődöntő. Ezúttal más volt a koreográfia, mint szerdán, jobbára a Paks vezetett, a második negyedben csak tíz pontra képes Alba kapaszkodott. A fordulás után aztán minden kiegyenlítetté vűált, az állás is többször, de a legfontosabb pillanatokban rendre hibázott a Fehérvár, így végül szoros meccsen az Atomerőmű nyert. Az állás 1-1, kedden jön a harmadik meccs Fehérváron.
    Már egy órával a mérkőzés előtt hangoltak a Fehérvárról érkező szurkolók, hazai pálya hangulatát megteremtve az Alba játékosainak. Arra persze senki nem számíthatott, hogy az igazi házigazdák ettől, vagy az első meccsen elszenvedett sima vereség emlékétől elbizonytalanodnak. Az otthon ebben a szezonban szinte verhetetlen Atom meg is szerezte a vezetést, ami Fehérváron egész meccsen nem sikerült neki, és olyan játékosok találtak be két perc alatt, akik az első meccsen alig: Tóth Ádám, Barnies, Robinson. Dzunics Braniszlav villámgyorsan időt kért, de támadásban egy ideig még maradt a tanácstalanság, a palánk alatt alig volt esély. Spurlock triplákkal lendítette át a csapatot a nehézségeken, de olyannyira, hogy a vezetést is sikerült átvenni. Az első negyed végén Watkins 2+1-es akciójával mentették döntetlenre az állást a hazaiak.

A második egy fehérvári büntetővel indult, mert a kisszünetben Robinson technikait kapott. Az egy szem pont, amit Simon Balázs ebből szerzett sokáig az egyetlen maradt - ebben a periódusban reménytelen volt az Alba támadójátéka... A hazaiak sem remekeltek, de tizenegy pontot szereztek zsinórban, Barnies és Dunn is jobb volt, mint három nappal korábban. Megint Spurlock villant, negyedik hármasa nagyon kellett, kár, hogy utána a harmadik faultját is feljegyezhettük. Az Alba a második negyedben egyetlen (!) duplát tudott szerezni, ellenben eladott nem kevés labdát, és többször ajándékozott második, harmadik esélyt a Paksnak. Az idegesség odaát is érezhető volt, a védekezés ellenben működött, az ASE egy félidő alatt csak 34 pontot kapott - szerdán Fehérváron az első negyedben volt majdnem ennyi az Alba-termés...
    Hamarabb dobott duplát az Alba szünet után, mint a második negyedben, hiszen Lóránt azonnal beköszönt - de két paksi tripla jött rá válaszul, és a vendégek eladott labdáiból is jól élt Schmidt Béla csapata. Hirtelen tizenhárom lett a hátrány, a legnagyobb a meccsen addig, amikor végre összekapta magát az Alba, és a rá jellemző lerohanásokat is bemutatta. A szerzett labdákból végzett leindítások meghozták az eredményt, Spurlock nagy zsákolásával egyenlő lett. A negyed végén aztán kijött a gödörből az ASE, jól beszálló cserékkel nem engedte át az előnyt, de egyértelműen szoros végjátékot ígért, amit addig láttunk.

A negyedik negyed Eilingsfeld pontjaival indult, de hiába ugrott meg megint nyolccal a Paks, tartotta a lépést a Simon révén három büntetőt értékesítő Alba. Nagyon koncentráltak a hazaiak, ez tényleg másik Paks volt, mint amit Fehérváron láttunk, de folyamatosan megvolt az esély, hogy átvegye a vezetést, és ezzel talán elbizonytalanítsa őket a Fehérvár. Ezt sajnos legtöbbször felesleges hibák akadályozták meg, pedig többször is egyenlő állásnál támadhattak a vendégek. Pearson lépéshibát vétett egy ziccernél, legalábbis Papp játékvezető szerint. Nemcsak, hogy labdákat vett el az ellenféltől, de ezekből rendre be is talált a Paks. A meccs végén a két csapat neve mellett összesen harminchárom eladott labda állt, de a kulcspillanatokban ez inkább az Albát sújtotta. Az utolsó percen belül is volt még egyenlő, ekkor sem sikerült jól befejezni a támadást, a labda a hazaiakhoz került, akik büntetőkkel lehozták a végjátékot és kiegyenlítettek a párharcban.

Atomerőmű SE - TLI-Alba Fehérvár 80-76 (24-24, 19-10, 15-20, 22-22)
    Alba: Chery 3/3, Myles 15/6, Spurlock 17/15, Pearson 21/3, Lóránt 8. Csere: Tóth P., Csorvási 2, Simon 10/6, Filipovics.