Innen letöltheted.

360 Fehervar

Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 05. 18. 20:22  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Kiütéses győzelemmel jelentkezett be a döntőért az Alba

Már a dönőbe jutás a tét, bajnoki elődöntő meccsen fogadta az Alba Fehérvár a Paks csapatát. Koncentráltan, jól dobva kezdtek, és szünetig magabiztos előnyt építettek Lóránték.  A továbbiakban sem kapott esélyt a Paks, amelyet csaknem száz pontot dobva ütött ki az Alba, így vezet a párharcban.
    Hosszan készülhetett az elődöntőre az Alba, inkább próbált csak pihenni a Paks - a nagy kérdés az volt, jelent-e ez tényleges előnyt a fehérváriak számára, akik másfél hete letudták a negyeddöntőt.A Sopronnal még vasárnap is viaskodó Atomerőmű első dobásain látszott a pontatlanság, de kezdetben az Alba sem talált be. Chery három büntetője törte meg a jeget, majd jöttek a lerohanások is, és 11-2-nél már időt is kért a vendégek edzője. Sokat nem használt a Paksnak, mert miután Chery, Myles és Lóránt is triplát dobott, már tizenhéttel is vezetett az Alba. Cserékkel próbált változtatni Schmidt Béla, és Watkins aktivitása használt is a vendégeknek. Így is harminc fölött dobott a Fehérvár, miközben a közönség megünnepelte azt is, hogy a Szolnok kikapott otthon a Körmendtől a másik ágon.

A második negyed elején már a fehérvári fiúknak szólt az ováció, hiszen hat ponttal nyitottak, és hússzal vezettek. Csorvási remekül hozta helyeztbe Markovicsot, majd ő maga fejezte be a következő támadást - a zóna sem segített a Pakson. Egyetlen gólpasszt sem osztottak ki egymásnak a vendégek, akik akkor tudtak kicsit felzárkózni, amikor a nagy előny talán túlzottan megnyugtatta az Albát. Közben Pearson kapott egy turbánt, miután felrepedt a szemödöke - ez ügyben Tóth Ádámra mutogattak a hazaiak... A saját palánkjuk alatt ellenben kevéssé figyeltek, egy sor támadólepattanót szedett a Paks, és rossz dobásmutatóval is közelebb került. A félidő végén Pearson indításból, majd az utolsó támadásnál Lóránt triplából volt eredményes, és elérte a félszáz pontot a meccset uraló Alba Fehérvár.
    A fordulás után is maradt a kezdeményezés a hazaiaknál, akik közül Chery és Lóránt "versenyt dobott" a mezőny legeredményesebbje címért. De Myles sem hibázott kintről, ismét húsz fölött volt az előny. Tóth Ádám duplával és triplával mutatta meg, hoigy a játékhoz is ért - aztán egy sportszerűtlen faulttal, hogy még mihez. Centertársa, Fomin emberről vágott triplát, de a "hivatalos" dobók továbbra is alulteljesítettek paksi oldalon. Így aztán a Lóránt vezette fehérvári támadógépezettel szemben nem volt esélyük szoros eredményre. Pedig kizökkenhetett volna a Fehérvár, amikor Markovics egy ellene elkövetett Will-szabálytalanság után két technikait is kireklamált magának. Az utolsó negyed előtt 76-57 volt az állás.

A záró játékrészt ugyan 5-2-vel kezdte az ASE, de nem érződött játékosain, hogy bíznának a csodában. Az Alba rutinosan megoldotta, amit kellett, és még kulcspillanatokban is a fehérváriak találtak be - ilyen volt Tóth hármasa. A gólpasszt Simontól kapta, aki aztán maga is jól célzott kintről. Chery egy Dunntól megszerzett labdával ziccerezett, majd a paksi időkérés után megismételhette ugyanezt. Csorvási is igen hasznosan töltötte az időt a parketten, ha már Wright sérülés miatt nem játszhatott. A túloldalon Kovács javította statisztikáját, de védekezésben nem tudott mit kezdeni a fehérvári kisemberekkel. A hajrá sem hozott semmiféle izgalmat, de örömöt igen: amikor Lóránt hát mögötti passzából Filipovics zsákolt, szinte felrobbant a csarnok. Pearson ugyan kihagyott egy büntetőt a végén, így a száz pont nem lett meg, de egyértelmű, fölényes sikerrel jelezte a Paksnak az Alba, hogy uralni akarja a párharcot. Folytatás szombaton, Pakson.

TLI-Alba Fehérvár - Atomerőmű SE 99-77 (31-17, 21-17, 24-23, 23-20)
    Alba: Chery 18/3, Myles 13/6, Spurlock 2, Pearson 10, Lóránt 21/6. Csere: Simon 7/3, Csorvási 13, Markovics 10, Filipovics 2, Tóth P. 3/3.