Látnivalók

Tömegsport

Sport hírek  -  2016. 05. 17. 10:42  -  Kaiser Tamás / fotó: Antal Petra
    Ezüstérmes lett a Fehérvár Rugby Club férfi csapata

Vasárnap a férfi rögbibajnokságban a Fehérvár Rugby Club a SzeKerCe együttesét fogadta hazai pályán. Az FRC azzal a tudattal lépett pályára, amennyiben győz, akkor megszerzi az NBI. ezüstérmét. A fehérvári alakulat pedig esélyeshez méltóan, magabiztosan verte ellenfelét.

A Fehérvár már a mérkőzés elején előnybe került, Szabó Gergely egy rövid előrerúgott labda után, melyet saját maga gyűjtött be, megszerezte csapatának az első pontokat. A tizedik percben a vendégek is elérték első céljukat, egy rossz fehérvári tolongás után. Nem tartott sokáig a SzeKerCe öröme, Kerék Ádám szerzett három pontot, ezzel ismét a hazaiaknál volt az előny. Ezek után a szünetig az FRC sorra vitte a célokat, és értékesítette a jutalomrúgásokat, így a félidőben magabiztosan, 34-7 arányban vezettek Szontág Dániel fiai.

Kép: Hídvégi János Gábor
    A második félidő Kerék Ádám ötven méteres sprintjével, és az abból szerzett céllal indult. Szabó Gergely pedig a jutalomrúgást is értékesítette, így tovább nőtt a különbség a két csapat között. A vendégek lesre futása után jutott büntetőrúgáshoz az FRC, Kerék Ádám pedig negyvennyolc(!) méterről is sikeresen vette célba a kaput. A meccsből hátralevő időben tovább gyűjtögette a pontokat a Fehérvár, a vége előtt nem sokkal még a vendégek is betaláltak, az utolsó azonban a csereként beálló Kerner Krisztián révén a fehérváriaké volt. Az FRC 59-12-re győzött, ezzel pedig megszerezte az NBI. ezüstérmét.