30
31

Sport hírek  -  2016. 05. 11. 20:22  -  Kaiser Tamás / fotó: Simon Erika
    Magabiztos győzelemmel jutott túl a Siófokon a Fehérvár KC

Végig vezetve nyert a Fehérvár KC a Siófok ellen a női kézilabda bajnokság rájátszásában. Már a szünetben is három góllal vezettek Kazaiék, és bár a második félidőt jól kezdte a Siófok, nem sikerült utolérniük a remek napot kifogó fehérváriakat. Az FKC öt gólos győzelme pedig azt jelenti, hogy a csapat az ötödik helyért játszhat a folytatásban.

Egygólos hátrányból várta a Siófok elleni páros meccs visszavágóját a Fehérvár KC. Mayer Szabina adta meg az alaphangot, de a Siófok hamar válaszolt. Az a Siófok, mely az első perctől fogva vészkapussal, vagyis támadásban hét játékossal játszott. Az első két üreskapus-helyzet ugyan még kimaradt, de aztán szép sorban élt a kínálkozó lehetőségekkel a Fehérvár. Christian Dalmose vezetőedző azonban nem adta fel, és a meccs nagy részében erőltette ezt a fajta játékot. A 7. percben Ishitate gólja után 5-3 volt az állás, de gyorsan egyenlítettek a vendégek, Deli Rita időt is kért. 4-1-es roham lett az eredménye, 10-7-nél a Siófok kért időt. Ez pedig a vendégeknek tett jót, Erdősi találatai után megint csak egy volt közte, sőt, a két perccel a szünet előtt 12-12-őt mutatott az eredményjelző. De előbb Tilinger, majd pedig Ishitate vette be a siófoki kaput, néhány másodperccel a vége előtt Csáki lőtt üreskapus gólt. 15-12-es fehérvári előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A második félidőt a vendégek kezdték jobba, Nikitina és Piedade góljai után már csak eggyel ment az FKC. Csáki hamar válaszolt, majd jött a remek meccset kifogó, végül nyolc gólig jutó Kazai, és ismét háromra növelte a hazai előnyt. Sőt, egy 5-1-el tovább nőtt a különbség, 22-16-nál jött az újabb siófoki időkérés. Amely után hármat dobott válasz nélkül a Balaton parti gárda, de nem estek kétségbe Tilingerék, és egy 5-0-val tulajdonképpen az 51. percre eldöntötték a meccset. A hajrára már csak az maradt kérdésként: vajon mennyivel nyer a Fehérvár. Végül öttel, 31-26-ra győzött a Fehérvár, összesítésben pedig négy góllal bizonyult jobbnak ellenfelénél. Az FKC az ötödik helyért majd a Vácon is nyerni tudó Dunaújvárossal csap össze.

Fehérvár KC – Siófok 31-26 (15-12)
    Fehérvár: Herr O., Sipeki – Tanabe, Csáki 4, Tilinger 2, Gjorgjijevska 5, Hajduch, Ishitate 4, Bandelier 3, Herr A 1(1), Mayer 4, Kazai 8.
    továbbjutott a Fehérvár KC, 57-53-as összesítéssel.