28
29
30
31

Sport hírek  -  2016. 05. 09. 19:40  -  Somos Zoltán, fotó: Simon Erika A cikk KÉPGALÉRIÁT tartalmaz
    Hatalmas Alba-fölény és továbbjutás a negyeddöntő harmadik meccsén

Egyetlen meccset kellett nyernie az Alba Fehérvárnak ahhoz, hogy bejusson a bajnoki elődöntőbe, ráadásul hazai pályán vívta ezt a meccset a kétszer legyőzött Kaposvárral. Ezúttal nem voltak nagy izgalmak, az első félidő végén már huszonhat ponttal vezetett az Alba. Nagyszerű dobószázalék és védekezés jellemezte a csapatot, amely a legrövidebb úton lezárta a párharcot és készülhet az elődöntőre.
    Kezdő centere után irányítóját is elvesztette a Kaposvár, Ubilla sem öltözött be a harmadik meccsre. Mivel a párharcban is komoly hátrányban voltak a somogyiak, ráadásul idegenben léptek pályára, tényleg minden teher lekerült róluk. Mondhatnánk, hogy ezért kezdtek 5-0-lal, de hát mindegyik meccsen így kezdtek… Az Alba pedig próbált reagálni, Myles hármasaival a negyedik percben vezetett először. Zónát védekezett és nyugodtan támadott a Kaposvár, mindkét csapat megtalálta a réseket a másik falán. Így aztán az első negyed felénél már 33 pontot jegyezhettünk fel, valamint azt is, hogy Lóránttal ismét nehezen bír palánk alatt a Kaposvár. Markovics felidézett valamit Körmend elleni remekléséből, Spurlock pedig alapszakaszbeli triplamutatójából. A másik oldalon hosszú percekig csak Puljko szerzett kosarat, tízzel járt előrébb az első negyed végén az Alba.

Két-két kimaradt támadást követően Csorvási talált be a palánk alól, majd egy lerohanás végén zsákolt is a cserecenter. Bár a lepattanókat az első mérkőzéshez hasonlóan ismét többször előzékenyen átengedte a Fehérvár, a vendégek képtelenek voltak betalálni, így ennek nem volt nagy jelentősége. Amikor Filipovics is ziccerrel fejezett be egy gyors támadást, 40-22-nél időt kért Kmézics Zorán, a Kaposvár edzője. De ez sem segített, újabb elrontott vendégtámadások jöttek, mire Puljko végre betalált, eltelt a negyed fele. Huszonkét pontos hátrányba kerültek Hendleinék, miközben Csorvási és Tóth Péter is jól élt a lehetőségeivel. Nagyon nagyot védekezett a második negyedben a Dzunics-csapat, közben pedig szórta a pontokat: Simon egy duplával már az ötvenediket szerezte - megünnepelte egy triplával... Szünetig úgy lett csaknem hatvan, hogy kihagyott az Alba öt büntetőt. Mezőnyszázaléka ellenben parádés, 77 százalékos volt!
    A Ryan Pearsont az egész negyeddöntőben nélkülöző Albának tehát megvoltak így is a pontszerzői, és miután Markovics kétszer is akadálytalanul jutott el a kaposvári gyűrűig a harmadik negyed elején, már harminc fölött volt az előny. Közben ismét képtelen volt betalálni a Kaposvár, hol voltak már az első két meccs izgalmai? Benke duplája egy 15-0-ás fehérvári rohanást szakított meg, és közben a látványra is adtak Cheryék. Jerrel Wright szétzsákolta a gyűrűt, ő már a negyedik Alba-játékos volt, aki elérte a tíz pontot, miközben a vendégek összesen harmincnégynél tartottak. Elképesztő hatékonysággal tüzelt a Fehérvár, Spurlock egy percen belül két hármast hintett be, és a negyed végére már majdnem kilencven pontnál jártak a hazaiak. Tíz játékosuk szerzett kosarat - a Kaposvárból négy...

A rájátszás során először Czirbus József is pályára lépett a negyvenöt ponttal vezető Albában, de nem ő, hanem Chery kapott ovációt, amikor hátulról kilopta Puljko kezéből a labdát és ziccerezett vele. A somogyiaknál Benke villantotta fel időnként tehetségét, de érezni lehetett a vendégeken, legszívesebben már a buszon ülnének. Lehet, szünetben is így volt...Jazvin a 34. percben szerezte első pontjait, amire Czirbus felelt - ekkor már tényleg neki szólt a taps. Alkalmi felállásban azért már nem volt olyan gördülékeny az Alba játéka, de nem volt kérdés, hogy meglesz a száz pont. Filipovics Márkó edző édesapja szeme előtt bizonyított, kérdés, mennyire örült neki a Kaposvári stábban dolgozó Filipovics Goran. Csorvási centerezte be a századikat. Az első két meccset összesen hat ponttal nyerte az Alba, de ez most durva erődemonstráció volt, amit a közönség "Mi leszünk a bajnokok!" rigmussal köszönt meg. Ha ez még nem is biztos, az igen, hogy hasonló játékkal senki ellen nem esélytelen az Alba Fehérvár. A negyeddöntőt 3-0-ra nyerte, az elődöntőt a Paks-Sopron párharc továbbjutója ellen játssza Dzunics Braniszlav csapata.

TLI-Alba Fehérvár - Kaposvári KK 103-57 (32-22, 26-10, 31-22, 14-13)
    Alba: Simon 5/3, Myles 10/6, Markovics 13, Spurlock 15/12, Lóránt 10. Csere: Chery 9, Csorvási 14, Tóth P. 5/3, Filipovics 10, Wright 10, Czirbus 2.